Premiér Sobotka: Česká republika je připravena pomáhat Jordánsku - příští rok až sto milionů

25.10.2015 21:16 | Zprávy
autor: PV

Během návštěvy Jordánska se premiér Sobotka v neděli 25. října 2015 setkal s předsedou vlády Abdalláhem Ensúrem a byl přijat jordánským králem Abdalláhem II. Hlavními tématy jednání byly spolupráce v obranné a bezpečnostní oblasti, boj proti ISIL, aktuální situace ohledně uprchlické krize a související rozvojová a humanitární pomoc, kterou ČR Jordánsku poskytuje.

Premiér Sobotka: Česká republika je připravena pomáhat Jordánsku - příští rok až sto milionů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka

S premiérem Ensúrem i s králem Abdalláhem II. jsme diskutovali především o aktuálním stavu uprchlické krize v Jordánsku a blízkém regionu, o možnostech jejího řešení i nutnosti dosáhnout míru a stability v zemích, odkud lidé před válkou utíkají, tedy především Sýrii a Libyi.

Česká republika s Jordánskem při zvládání migrační vlny velmi úzce spolupracuje, letos jsme poskytli více než čtyřicet pět milionů korun a rovněž humanitární pomoc na provoz jednoho z největších uprchlických táborů Za'tarí, třiceti pěti milionů korun dosáhla pomoc v programu MEDEVAC, kooperujeme s Jordánskem v boji proti ISIL, ať už jde o dodávky munice či výcvik jordánských vojáků.

„Česká republika je připravena pokračovat a pomáhat Jordánsku v konkrétních programech i nadále, příští rok by mohla podpora dosáhnout hondoty až sto milionů korun,“ uvedl premiér Sobotka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Trefné

,,Politika se změnila v soutěž o to, kdo koho označí za většího lumpa. O budoucnosti se mluví stále méně. Návrhy se neposuzují podle jejich přínosu, ale podle toho, kdo je vyslovil. Politické strany se většinou zabetonovaly ve svých pozicích, a to samé se často stalo i s jejich členy a kandidáty. Za...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

19:11 Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

Hejtman Jan Grolich iniciuje petici za zachování regionálního vysílání České televize a Českého rozh…