Premiér Sobotka: Je důležité, abychom o budoucnosti České republiky diskutovali přímo s občany

21. 4. 2017 13:31

Sociální demokracii se za čtyři roky ve vládě podařilo splnit a prosadit velkou část priorit, se kterými kandidovala a zvítězila ve volbách v roce 2013.

Premiér Sobotka: Je důležité, abychom o budoucnosti České republiky diskutovali přímo s občany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Vážená přítelkyně, vážený příteli,

sociální demokracii se za čtyři roky ve vládě podařilo splnit a prosadit velkou část priorit, se kterými kandidovala a zvítězila ve volbách v roce 2013.

Považuji proto za velmi důležité, abychom ukázali, že ČSSD má jasnou představu i dalšího směřování naší země. Rád bych Vás proto osobně seznámil s projektem Česko 20+. Projektem, který si klade za cíl zformulovat vizi ČSSD fungování České republiky v klíčových oblastech života v příštích 20 letech a prohloubit dialog sociální demokracie s občany.

Sociální demokracie stála v minulosti u všech klíčových historických momentů České republiky a celkem 12 let nesla od roku 1993 vládní odpovědnost. Je ale nutné, abychom ukázali, že jsme schopni uvazovat o budoucím směřování naší země v dlouhodobém horizontu. Právě historie sociální demokracie, nás předurčuje, abychom to byli my, sociální demokraté, kteří nebudou přemýšlet jen v horizontu příštích voleb.

Je proto důležité, abychom o budoucím fungování České republiky v příštích letech diskutovali přímo s občany a to jak v přímém kontaktu, tak skrze sociální sítě a on-line prostředí. Věřím, že projekt Česko 20+ ve svých různých rovinách bude pro diskusi s lidmi právě tou platformou, která nám pomůže sestavit program, který přivede sociální demokracii k úspěchu v podzimních volbách.

První debata na téma Šťastnější rodina proběhne již dnes 20. dubna v Praze. V dalších týdnech představíme další tematické pilíře Česka 20+: Spravedlivější sociální systém, Vstřícnější zdravotnictví, Modernější školství, Kvalitnější pracovní místa, Bezpečnější republika, Vysokorychlostní doprava, Kvalitní potraviny a zdravý životní styl, Digitální republika a České v Evropě.

Jsou připraveny jak interaktivní webové stránky projektu Česko 20+ (www.20plus.cz), tak komunikace na sociálních sítích. Vedle veřejných debat s občany bude právě on-line komunikace a sběr podnětů od občanů na sociálních sítích hlavními komunikačními kanály. Debatovat s občany pak kromě Prahy vyjedeme do osmi dalších měst – Olomouce, Ostravy, Brna, Mladé Boleslavi, Hradce Králové, Českých Budějovic, Ústí nad Labem a Plzni. Diskuze s občany a celý projekt Česko 20+ budou následně vyhodnoceny na červnové programové konferenci.

Očekávám, že i vy, členové sociální demokracie, využijete Česka 20+ jako dalšího způsobu, jak se zapojit do konkretizace našeho programu pro Českou republiku. Rád se s vámi také osobně setkám při diskuzích na výjezdech Česka 20+.

Bohuslav Sobotka

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Grois (ČSSD): Pro další sezónu chceme počet hodin bruslení rozšířit

19:10 Grois (ČSSD): Pro další sezónu chceme počet hodin bruslení rozšířit

S venkovním bruslením se Znojmo rozloučí zvesela. Dětským karnevalem