Premiér Sobotka: Věřím, že bude Česká republika opět jednou ze zemí s nejlépe fungujícím trhem práce v celé unii

30.11.2015 13:04 | Zprávy
autor: PV

Komentář předsedy vlády k vývoji zaměstnanosti v ČR:

Premiér Sobotka: Věřím, že bude Česká republika opět jednou ze zemí s nejlépe fungujícím trhem práce v celé unii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Za nejdůležitější zprávy z ekonomiky považuji ty, které se netýkají jen abstraktních makroekonomických dat, ale reálné situace českých domácností. V této oblasti jsou klíčové zprávy z trhu práce, protože celková nálada ve společnosti a celkový výkon ekonomiky jsou velmi závislé na tom, jestli lidé mají práci.

Dnešní zpráva Českého statistického úřadu mezi tyto důležité informace patří. Celková zaměstnanost opět o něco vzrostla, konkrétně o jeden procentní bod. Ve věkové skupině 15–64 let tak má práci 70 % obyvatel. Úměrně tomu se snížila i míra nezaměstnanosti na aktuálních 4,8 % podle metodiky EU, a věřím, že až prvního prosince vydá Eurostat zprávu o nezaměstnanosti v celé EU, bude Česká republika opět jednou ze zemí s nejlépe fungujícím trhem práce v celé unii.

Tento vývoj lze připsat obecně dobré kondici ekonomiky. Nedávné zprávy o HDP ukazují, že hospodářské oživení pokračuje prakticky ve všech segmentech ekonomiky, a zejména v těch, které jsou přímo ovlivněné aktivitou vlády, tedy stavebnictví, investiční činnost a další. Beru to jako důkaz, že naše fiskální ekonomika je správná a prospívá ekonomické kondici České republiky. Hodláme v tomto trendu pokračovat i nadále.

Bohuslav Sobota, předseda vlády ČR

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krutáková (STAN): Chceme od ministra jasné vysvětlení

21:02 Krutáková (STAN): Chceme od ministra jasné vysvětlení

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k personálním změnám v institucích podléhajících MŽP.