Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v pondělí 22. srpna 2016 v sídle Ministerstva zahraničních věcí zúčastnil pravidelné porady vedoucích zastupitelských úřadů České republiky v zahraničí. Ve svém projevu se premiér zaměřil na priority zahraniční politiky ČR a na aktuální mezinárodní situaci.
Projev předsedy vlády Bohuslava Sobotky na jednání s vedoucími zastupitelských úřadů:
Vážený pane ministře,
Vážené paní velvyslankyně, vážení páni velvyslanci,
Vážení členové diplomatického sboru,
dovolte mi, abych se vyjádřil v několika poznámkách, k tomu, jak realizujeme českou zahraniční politiku.
Události uplynulých dvou let uzavřely období relativního klidu v Evropě a jejím bezprostředním okolí. Zejména události posledních měsíců a jejich narůstající dynamika ukazují nejistou, nestabilní a hlavně těžko předvídatelnou povahu dnešní doby. Téměř každý den stojíme před novými výzvami, které často nemají rychlá řešení.
Na první místo řadíme nárůst mezinárodního terorismu, pro nějž vytvořila podmínky nestabilita na Blízkém východě. Ta je také jednou z hlavních příčin bezprecedentní migrační vlny, kterou Evropa v posledním roce zažila.
Na různých místech světa se setkáváme s nárůstem nacionalismu s nárůstem náboženského napětí. Zároveň narušují mezinárodní bezpečnost mezistátní konflikty provázené nedostatkem respektu k mezinárodnímu právu a mezinárodním institucím, a to jak v Evropě, tak za jejími hranicemi. Přibývá zhroucených států a zamrzlých konfliktů.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: PV
Jestli má dojít ke změně
Nemyslíte, že byste jako politici měli přestat štvát lidi proti sobě a i vy se k sobě chovat s větší úctou? Podle mě to dělají politici ze všech stran jen někdo víc a někdo víc.
Další články z rubriky
23:08 Nerudová (STAN): Čínské platformy ničí poctivé české podnikatele
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k záplavě levného čínského zboží
- 21:03 Mračková Vildumetzová (ANO): Karlovarský kraj má největší zastoupení Vietnamců
- 20:07 Primátor Svoboda: Praha zajistí nové technologie pro městský kamerový systém
- 19:05 Štěpánek (Trikolora): Někteří dál a dál milují staré pohádky
- 18:09 Niedermayer (TOP 09): To, že na vše nezbude, je normální
- 17:17 Ministr Vlček: Největší investice v historii Česka



_profil_top.jpg)