Premiér Sobotka vystoupil na konferenci Evropské kosmické agentury Living Planet

09.05.2016 12:14

Premiér Bohuslav Sobotka se v pondělí 9. května 2016 zúčastnil symposia Living Planet 2016, které v pražském kongresovém centru pořádá Evropská vesmírná agentura. Následně se také setkal s generálním ředitelem agentury Johann-Dietrichem Wörnerem. Na konferenci vystoupil také ministr dopravy Dan Ťok.

Premiér Sobotka vystoupil na konferenci Evropské kosmické agentury Living Planet
Foto: Daniela Černá
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka
reklama

Cílem symposia, které se koná 9. – 13. května 2016 a pořádá se jednou za tři roky, je představit výsledky misí Evropské kosmické agentury pro pozorování Země v různých oborech. Jde například o sledování využití území, zemědělství, infrastruktury, monitoring životního prostředí a další.

Česká republika je součástí Evropské kosmické agentury od roku 2008 a vstoupila do ní jako první z nových členských zemí východního bloku. Vláda Bohuslava Sobotky považuje kosmické aktivity za velmi významné nejen pro národní hospodářství, ale pro budoucnost EU a její konkurenceschopnost. Premiér Sobotka se oblastí Aerospace zabýval také při svých zahraničních cestách do Bavorska, Francie a USA. Důležitost této problematiky se odráží i ve vládou schváleném Národním kosmickém plánu. ČR je zapojena do evropských projektů, jako je např. Galileo, Egnos a Copernicus. V roce 2012 se pak Praha stala sídlem Agentury EU pro družicovou navigaci GSA.

Partnery akce jsou Ministerstvo dopravy, Ministerstvo životního prostředí a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Balcarová (Piráti): Nebuďme fosilní skanzen závislý na zastaralých uhelných elektrárnách

9:16 Balcarová (Piráti): Nebuďme fosilní skanzen závislý na zastaralých uhelných elektrárnách

Součástí programu dnešního zasedání Uhelné komise v elektrárně Prunéřov I je slavnostní ukončení pro…