Prezident Zeman: Komu z nás se podaří založit jedno město, natož čtyři?

05.08.2016 6:33 | Zprávy
autor: PV

Projev prezidenta republiky při otevření Českého olympijského domu v Riu.

Prezident Zeman: Komu z nás se podaří založit jedno město, natož čtyři?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Vážený pane předsedo Českého olympijského výboru, vážený pane prezidente Slovenské republiky, milý Andreji, dámy a pánové,

Česká republika, či spíše český národ, už dal Brazílii dvě věci, dá-li se mluvit o věcech, když jde o lidi. Prvním člověkem, který se zapsal z českého národa do dějin Brazílie, byl, jak dobře víte, prezident Kubitschek. Typicky české jméno, takže nikdo nemůže popírat, že to byl Čech. Ale ještě před ním to byl Jan Antonín Baťa, který byl vyštván do dokonce dvojnásobného exilu, jednou nacistickým a podruhé komunistickým režimem, a v Brazílii postavil tři až čtyři města. Komu z vás, ne, komu z nás se podaří založit jedno město, natož čtyři. Takže, myslím si, že už máme odpracováno, a všechno, co Češi udělají na těchto olympijských hrách v Brazílii navíc, nám bude ještě přidáno. 

Prezident s vámi nemůže sportovat. Můj sportovní výkon by byl naopak tak žalostný, že by zcela znehodnotil ony dva předchozí české přínosy. Prezident může udělat pouze jedno, protože nemáme radit druhým, jak mají pracovat a máme pracovat sami, a sice, jak už jsem řekl, že na rozdíl od minulosti, kdy se na Pražský hrad zvali pouze medailisté a kdy se tam nezvali členové realizačních týmů, zavázal jsem se, ale kdyby jen zavázal, už jsem to také udělal po olympiádě v Soči, že s úctou, pokorou a radostí na Pražském hradě přijmu všechny olympioniky bez ohledu, zda vyhráli nebo nevyhráli, a také ty na které se často zapomíná, trenéry, lékaře, maséry a podobně. Protože i oni mají nesporný a velký díl na úspěchu našich sportovců. Takže na shledanou na Pražském hradě.  

Miloš Zeman, prezident republiky, Rio de Janeiro, 4. srpna 2016

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.