Primátor Batthyány: Radost ze splněných přání zaplnila obřadní síň

02.02.2018 6:37

Třem desítkám dětí se v pondělí 29. ledna splnilo na liberecké radnici jejich přání. Dostaly od města dárky, o které si napsaly na Strom přání. Ten stál na tradičním místě na nádvoří historické radnice v prosinci minulého roku a objevilo se na něm téměř 200 přáníček.

Primátor Batthyány: Radost ze splněných přání zaplnila obřadní síň
Foto: archiv primátora
Popisek: primátor Liberce Tibor Batthyány

O tom, která přání město splní, rozhodlo losování, kterého se v pondělí 15. ledna ujal primátor Tibor Batthyány spolu s náměstky Tomášem Kyselou, Ivanem Langrem a Janem Korytářem. Třicet dětí pak zažilo druhé vánoce v obřadní síni liberecké radnice v pondělí 29. ledna. To odpoledne jim byly slavnostně dárky od vedení města předány. Radost v dětských očí rozzářila celou obřadní síň.

„Přání se sešlo opravdu hodně, stromek byl doslova obsypaný lístky. Nejraději bychom splnili všechna přání, ale tolik dárků by se do obřadní síně nevešlo,“ uvedl s úsměvem primátor města Tibor Batthyány.

A co si děti a dospělí nejčastěji přáli? Někteří chtěli zdraví a štěstí pro své blízké. To ale Ježíšek z radnice zařídit neumí. Tak zůstalo u těch konkrétních, hmatatelných darů. Nejčastějším dětským přáním byla jako obvykle stavebnice Lego, následovaná knížkami, panenkami, výtvarnými pomůckami a plyšovými hračkami. Mezi další dárky patřila mýdlová laboratoř, housenka na dálkové ovládání, popelářské auto, dětské líčení nebo vzdělávací hra v kostce. Nejskromnějším přáním pak byly lentilky, a proto se Ježíšek rozhodl nadělit krabičku barevných čokoládových čoček každému.

Strom přání stál loni na nádvoří radnice již podvanácté a rozhodně ne naposled. Vedení města s ním počítá i letos. Tradice věšení přáníček na strom na nádvoří radnice začala v roce 2006. Rekordní počet byl v roce 2013, kdy bylo zavěšeno 320 lístků.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

420 milionů - na co?

Dobrý den, na co potřebujete takový rozpočet, když už téměř ani necestujete, navíc je tu krize? Nezasloužili by si peníze spíš lidi než pár vyvolených?Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gregorová (Piráti): Moldavsko si zaslouží status kandidátské země, je to v zájmu nás všech

22:21 Gregorová (Piráti): Moldavsko si zaslouží status kandidátské země, je to v zájmu nás všech

Evropský parlament dnes přivítal na plénu prezidentku Moldavské republiky, Maiu Sandu, a také uznal …