Primátor Čeřovský: Energošmejdi mají do Jablonce vstup zakázaný

18.6.2022 11:17 dop.

Jablonec nad Nisou má dvě nová nařízení, která budou účinná od 29. června. Jedno upravuje přílohu tržního řádu včetně prodejní doby a prodejních dnů, druhé zakazuje činnost tzv. energošmejdů na území města.

Primátor Čeřovský: Energošmejdi mají do Jablonce vstup zakázaný
Foto: město Jablonec nad Nisou
Popisek: Jiří Čeřovský

„Úprava tržního řádu spočívá ve změně prodejního času a dnů i změně prodávaného sortimentu na tržišti u autobusového nádraží. Zakázaný je nyní podomní a pochůzkový prodej služeb týkající se energetických odvětví. Lidově řečeno na území Jablonce je zakázaná činnosti tzv. energošmejdů, kteří využívají moment překvapení, cílí většinou na bezbranné seniory a uzavírají pro ně nevýhodné smlouvy na odběr energií,“ komentuje nové právní předpisy jablonecký primátor Jiří Čeřovský. 

Anketa

Máte důvěru ve Víta Rakušana? (Ptáme se od 16.6.2022)

1%
98%
hlasovalo: 31106 lidí

Podle novely se začátek prodejní doby posouvá z osmé hodiny ranní na šestou a z prodejních dnů vypadává čtvrtek. Nyní v úterý, v pátek a v sobotu na tržišti koupíte ovoce, zeleninu, květiny, koření, potraviny nebo řemeslné produkty vlastní výroby, nic jiného. Prodejní doba je stanovená od 6 do 18 hodin.

Podomním prodejem je nabídka zboží a služeb, prodej zboží a poskytování služeb prováděné mimo obchodní prostory při výkonu licencované činnosti držitelem licence nebo při výkonu zprostředkovatelské činnosti v energetických odvětvích dle energetického zákona mimo veřejně přístupná místa, a to zejména formou pochůzky (obchůzky) jednotlivých bytů, domů apod. bez předchozí objednávky;

Pochůzkovým prodejem je nabídka zboží a služeb, prodej zboží a poskytování služeb prováděné mimo obchodní prostory při výkonu licencované činnosti držitelem licence nebo při výkonu zprostředkovatelské činnosti v energetických odvětvích dle energetického zákona na veřejně přístupných místech.

Nařízení 5/2022 a 6/2022 ve Sbírce právních předpisů územních samosprávných celků ZDE

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chlupáč (ODS): Na městské objekty budou instalovány další fotovoltaické panely

16:50 Chlupáč (ODS): Na městské objekty budou instalovány další fotovoltaické panely

Litoměřice patří mezi města, která v předstihu a ve výrazné míře instalovala na střechách městských …