Primátor Hrabálek: Nové radary v Hradci začnou měřit na jaře

01.11.2022 4:33 | Tisková zpráva
autor: PV

posledním roce dochází na vybraných křižovatkách v Hradci Králové k jejich obměně v rámci instalace inteligentního dopravního systému (IDS).

Primátor Hrabálek: Nové radary v Hradci začnou měřit na jaře
Foto: ODS
Popisek: Alexandr Hrabálek

Spolu s ním přibudou na některých místech také radary, které budou měřit úsekovou a okamžitou rychlost nebo zaznamenávat průjezd vozidel na červenou. Do poloviny listopadu by měly být kamery umístěny na vybraná místa, následovat bude po dobu pěti měsíců jejich zkušební provoz. Penalizační systém v rámci IDS chystá město spustit na jaře příštího roku.

„Naší prioritou je nejen zajistit plynulost dopravy v Hradci Králové, ale i bezpečnost všech účastníků silničního provozu. Proto jsme se rozhodli doplnit inteligentní dopravní systém o penalizační modul. Dvanáct nových kamer tak bude sledovat jak průjezd vozidel na červenou, tak i dodržování stanovené rychlosti,“ vysvětluje primátor města Alexandr Hrabálek. Místa, kde se radary nacházejí, byla konzultována s Policií České republiky. „Toto opatření se samozřejmě netýká těch řidičů, kteří dodržují pravidla silničního provozu, ale dotknou se neukázněných, těch, kteří nás všechny ohrožují, ať již nepřiměřenou rychlostí a nebo nerespektováním semaforů na světelných křižovatkách. Radary, které například budou měřit okamžitou rychlost, byly umístěny v blízkosti mateřských a základních škol,“ doplňuje primátor.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí otevření východní fronty za druhé světové vá…