Primátor Hrabálek: Odchod některých zastupitelů ohrozil usnášeníschopnost zasedání

27.04.2021 18:11

Vyjádření primátora města Hradce Králové Alexandra Hrabálka k včerejšímu jednání zastupitelstva města

Primátor Hrabálek: Odchod některých zastupitelů ohrozil usnášeníschopnost zasedání
Foto: ODS
Popisek: Alexandr Hrabálek
reklama

„Včerejší zastupitelstvo mělo na programu mnoho důležitých bodů, nicméně diskuze v jeho průběhu byla korektní a věcná. Možná proto, že názorově se zastupitelé nedělili jednoduše podle toho, zda jsou v opozici či ne. Na některá témata byl totiž odlišný pohled i uvnitř jednotlivých klubů. Na jednání zastupitelstva se podařilo schválit řadu důležitých bodů, například postup v přípravě rekonstrukce v areálu Hvězda nebo záměr soukromého investora vybudovat na hradeckém kopci Rozárka celoroční sjezdovku s vyhlídkovou restaurací.

Ostřejší diskuze nastala až při projednávání dalšího postupu v revitalizaci Velkého náměstí. Tedy u záměru, který měla před volbami v popředí svých programů všechna politická uskupení. Také zde ale nakonec došlo k určitému kompromisu a zastupitelé přijali některé protinávrhy opozičních klubů. Při hlasování o realizaci prvních tří etap došlo ke zmatečnému hlasování. Toto hlasování jsme chtěli zopakovat. Při naší žádosti o revokaci hlasování došlo k těžko pochopitelnému manifestačnímu odchodu některých zastupitelů ze sálu, aniž by si nechali vysvětlit důvody. Přitom do konce jednání ještě zbývalo projednat zhruba třetinu programu. Revokace hlasování je přitom zcela běžným mechanismem při hlasování v zastupitelstvech i v parlamentu při nejasnosti v hlasování či při omylu hlasujícího.

Odchodem některých zastupitelů nastala naprosto mimořádná situace, která ohrozila usnášeníschopnost zasedání, a tím de facto běžné fungování a rozvoj města. Věřím, že si veřejnost sama vyhodnotí, jestli je takováto reakce a přístup k výkonu funkce v souladu se slibem zastupitele, který jsme všichni občanům Hradce dali na našem ustavujícím zasedání. Děkuji těm zastupitelům, kteří si uvědomují svoji odpovědnost, dokázali vyhodnotit situaci racionálně a zůstali do konce zasedání. Umožnili tak projednání zbývajících velmi důležitých bodů, za všechny jmenujme například dotace sportovním či kulturním organizacím a opravy a výstavba nových chodníků,“ řekl primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Ministerstvo obrany je pouhá „slibotechna“

8:39 Vích (SPD): Ministerstvo obrany je pouhá „slibotechna“

Armáda poptává 210 pásových bojových vozidel pěchoty v osmi modifikacích. Má to stát 52 miliard Kč. …