Primátor Hřib: Noční rozsvícení vánočního stromu bude na videu

27.11.2020 9:09 | Zprávy
autor: PV

Kvůli aktuální pandemii koronaviru se v letošním roce slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí neuskuteční. Pražané přesto o tuto událost nepřijdou. Video z události bude k vidění na sociálních sítích.

Primátor Hřib: Noční rozsvícení vánočního stromu bude na videu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský primátor Zdeněk Hřib

Vzhledem k vládním nařízením, která zakazují shlukování většího počtu osob, bude strom poprvé nasvícen tento víkend v pozdních nočních či brzkých ranních hodinách, kdy je zákaz vycházení. Až se Pražané ráno probudí, bude už smrk rozsvícený. Záznam z rozsvícení potom bude umístěn na sociálních sítích.

„Z bezpečnostních důvodů jsme bohužel nuceni uspořádat rozsvěcení vánočního stromu bez klasického doprovodného programu. Rád bych poděkoval všem Pražanům za jejich dosavadní zodpovědný přístup v boji s pandemií COVID-19 a požádal je, aby i v případě rozsvěcení vánočního stromu pochopili složitost situace a respektovali vládní opatření. O tradiční zážitek Pražané a fanoušci z dalších českých regionů nepřijdou ani v tomto roce. Pokusíme se ho přenést alespoň formou video záznamu,“ říká primátor Zdeněk Hřib.

Celkově smrk zkrášlí šest kilometrů světelných řetězů, několik set vánočních koulí v modré, bílé a červené barvě nebo čtyřicet světelných hvězd. Strom tak bude svítit v barvách trikolóry. A nebude chybět ani třímetrová špice na vrcholu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

4:32 Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k summitu NATO v Ankaře.