Primátor Hřib: Snažíme se potěšit děti a seniory drobnými dárky

12.12.2020 8:38 | Zprávy
autor: PV

Hlavní město v předvánočním čase obdarovalo děti a seniory v nemocnicích. Celkem dostali více než 27 tisíc dárků.

Primátor Hřib: Snažíme se potěšit děti a seniory drobnými dárky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib

Letošní pandemie koronaviru omezila mnoho typických aktivit v období adventu, jako je návštěva Mikuláše v nemocnicích nebo rozlévání vánoční polévky na Štědrý den, které se v tomto roce konat nebude. Hlavní město se proto rozhodlo, že se alespoň pokusí tyto aktivity vynahradit dárky pro pacienty v nemocnicích. Celkem takto obdarovalo ve spolupráci s městskými organizacemi děti, seniory a další potřebné více jak 27 tisíci dárky ve 12 různých zařízeních.

V předvánočním čase obvykle pacienty v nemocnicích, především ty nejmenší, potěší návštěvy Mikuláše či dobrovolníků, kteří jim chtějí zpestřit čas trávený v nemocnicích. Letos však jsou tyto aktivity vzhledem k mimořádným opatřením velice omezené, proto se hlavní město rozhodlo k obdarování dětí či seniorů jiným způsobem. Praha ve spolupráci s městskými organizacemi a partnery připravila pro pacienty 12 různých nemocnic dárky, které rozvezla do těchto zařízení.

„Trávit Vánoce v nemocnici je psychicky náročné i za běžného stavu, natož během koronaviru, kdy jsou regulovány možnosti návštěv. Proto se snažíme dětem a seniorům zlepšit náladu a potěšit je drobnými dárky. Věřím, že jim alespoň částečně pomůžou překlenout dobu, kterou by nejraději trávili v domácím prostředí v obklopení svých nejbližších,“ uvedl primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí otevření východní fronty za druhé světové vá…