Primátor Hřib: Společně můžeme lidem v nouzi pomoci překlenout náročné období

08.12.2020 8:36 | Zprávy
autor: PV

Nejen Pražané budou moci v rámci primátorské potravinové sbírky ve čtvrtek 17. prosince 2020 od 10:00 do 18:00 hodin přispět na Mariánském náměstí trvanlivými potravinami, dětskými plenami nebo hygienickými výrobky potřebným.

Primátor Hřib: Společně můžeme lidem v nouzi pomoci překlenout náročné období
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský primátor Zdeněk Hřib

Sbírku, které udělil záštitu primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib, pořádá Nadační fond humanitární pomoci ve spolupráci s Potravinovou bankou Praha. Přispět bude možné i finančním darem na transparentní účet 2301898773/2010 Nadačního fondu humanitární pomoci, který poslouží k nákupu potravin. Na sbírce se budou podílet i nadnárodní potravinové řetězce.

„Lidí v nouzi kvůli koronavirovým opatřením naneštěstí přibývá a jejich zásoby potravin a základních potřeb se ztenčují. Důvodem je i zvyšující se nezaměstnanost a také nejistota budoucího vývoje. Věřím, že sbírka bude mít úspěch a zapojí se do ní co největší množství Pražanů i mimopražských. Společně můžeme lidem v nouzi pomoci překlenout toto náročné období,“ uvádí Zdeněk Hřib, primátor hlavního města Prahy.

Celá akce reaguje na dopady vládních protipandemických nařízení. Organizátoři spolupracují s velkým množstvím dobrovolníků, kteří se na Mariánském náměstí postarají o sběr darů v improvizovaných stanech zapůjčených Magistrátem hlavního města Prahy. O spolupráci s dostatečným předstihem projevily zájem i nadnárodní potravinové řetězce. Jedná se také o tom, jestli by bylo možné potraviny uložit i do sběrných boxů v nákupním centru Tesco Eden v Praze 10. Přispět bude možné i darem na transparentní účet 2301898773/2010 Nadačního fondu humanitární pomoci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí otevření východní fronty za druhé světové vá…