Primátor Jura: Severní obchvat je s předstihem otevřen

25.11.2021 13:49

Obchvat města Prostějova umožní motoristům vyhnout se přetíženému centru města a plynule se napojit na D46.

Primátor Jura: Severní obchvat je s předstihem otevřen
Foto: Město Prostějov
Popisek: František Jura

Dokončený obchvat Prostějova byl otevřen do plného provozu dnes 24. 11. 2021. 

Anketa

Je v pořádku, když politik zbohatne na dotovaných solárních elektrárnách či jiných dotovaných obnovitelných zdrojích energie?

hlasovalo: 25978 lidí
Stavební práce byly zahájeny v srpnu 2019 a trvat měly 32 měsíců. Termín realizace se podařilo zkrátit o pět měsíců, za což patří oběma zhotovitelům - společnostem Strabag a Eurovia - velké díky. (Severní obchvat, to je hlavní trasa s přidruženými objekty v délce 3,1 kilometru, postaveno zde bylo 32 stavebních objektů a dva mosty.)

"Je potřeba poděkovat všem, kteří se na této stavbě podíleli a také všem, co stáli u jejích prvopočátků a v neposlední řadě také investorům. Za vybudování obchvatu stojí spousta práce od plánování, výkupů pozemků až po samotnou realizaci. Pro město Prostějov jde o stěžejní stavbu, od které si slibujeme úlevu pro zdejší dopravu. Vznikem obchvatu však práce nekončí. Budeme pokračovat návaznými kroky v podobě spolupráce s Krajským úřadem Olomouckého kraje na přípravě vybudování Severozápadního kvadrantu vedoucího od Kostelecké ulice až k obci Mostkovice. Tím by se tranzitní doprava měla posunout mimo město Prostějov," nastínil primátor Prostějova František Jura.

S jeho slovy souhlasí náměstek primátora Jiří Rozehnal, v jehož pracovní náplni je stavební rozvoj a investice:

"Za město jsem velmi spokojen s odvedenou prací a jsem hrdý na to, že se nám podařilo vykoupit všechny pozemky (110 vlastníků a téměř 270 parcel), které byly potřebné pro zahájení stavby. Děkuji tedy bývalým vlastníkům za to, že nám parcely prodali. Již dnes mohu uvést, že nás čekají návazné práce jak na již zmíněné  přípravě Severozápadního kvadrantu, tak také na zkapacitnění kruhového objezdu v Olomoucké ulici."

Městský okruh Prostějova přišel na čtyři sta miliónů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kozel (3PK): Investice do školství jsou investicemi do budoucích generací

12:12 Kozel (3PK): Investice do školství jsou investicemi do budoucích generací

Českou Třebovou navštívil krajský radní