Primátor Kulhánek: Na jednání s hejtmankou nepadla o nabídce kraje k převzetí krematoria ani zmínka

29.07.2018 10:54 | Zprávy
autor: PV

Shrnutí problematiky krematoria v Karlových Varech

Primátor Kulhánek: Na jednání s hejtmankou nepadla o nabídce kraje k převzetí krematoria ani zmínka
Foto: archiv města
Popisek: Petr Kulhánek

V minulém roce, v souvislosti s dosluhující 20 let starou kremační pecí, se města rozhodovalo, zda stávající pec opravit, zda pořídit novou, nebo zda využívat externí službu, stejně jako polovina všech statutárních měst v ČR. Krematorium bylo postaveno ve 30. letech minulého století, tehdy na okraji města, mimo jakoukoliv zástavbu. Dnes je toto místo v širším centru města, v intenzivní zástavbě, trvale poškozující obyvatele na sídlišti Růžový vrch a v Rybářích. "Celých osm let se pravidelně setkávám s negativními názory ze strany obyvatel těchto lokalit na kremaci a její vliv na okolí," říká primátor města Petr Kulhánek.

Během zvažování uvedených variant byl nastaven prozatímní systém využití externí služby krematoria Hrušovany. Toto moderní krematorium mimo intenzivní zástavbu obsluhuje široké území nejen v ČR, ale i v sousedním Německu. Ukázalo se, že takto nastavený systém funguje a ani po řadě měsíců k němu nebylo z žádné strany významných výhrad. Zcela jistě jde o problematiku velmi citlivou, současně poskytovaná služba se však od té dřívější neliší jinak, než převozem do Hrušovan a zpět, cenová úroveň zůstává zachována a zároveň jde o zcela zavedený a běžný systém v rámci republiky. Možnost obřadu a rozloučení se zesnulým v obřadní síni, vše probíhá standardně jako ve všech ostatních městech, z nichž drtivá většina krematorium nemá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.