Primátor Nadrchal: Radnice pozměnila uspořádání svých komisí

24.11.2022 12:18

Pardubice znají nejen nové politické vedení, zastupitele a radní. Ustavena byla také většina komisí fungující při Radě města Pardubic, které radě slouží jako poradní orgány pro dané oblasti.

Primátor Nadrchal: Radnice pozměnila uspořádání svých komisí
Foto: Facebook Jana Nadrchala
Popisek: Jan Nadrchal

Oproti předchozímu volebnímu období má město nyní o jednu komisi méně, a to díky sloučení oblasti zaměřené na rodinu a výchovu. 

Anketa

Skončí válka na Ukrajině v roce 2023?

58%
42%
hlasovalo: 17003 lidí

Z celkového počtu 12 má radnice již schváleno 10 komisí, včetně Komise pro dopravu, Komise pro cestovní ruch, Komise pro výchovu, vzdělání a rodinu, Komise pro sociální a zdravotní věci, Komise pro bezpečnost a prevenci kriminality, Komise pro adaptaci na klimatické změny a životní prostředí, Kulturní komise, Komise pro bytové a nebytové prostory, Komise pro pozemky a reklamu a Komise pro sport. „Komise pro rodinu a děti byla nově sloučena s komisí pro výchovu a vzdělávání, jelikož tyto oblasti spolu souvisejí a v řadě případů docházelo k jejich přesahu. Považuji to za smysluplný krok, který zefektivní rozhodování Rady města Pardubic. Co se komise pro strategii a Smart City a komise pro architekturu a urbanismus týče, zde plánujeme menší změnu, a to aby komise nebyly složeny z řad politických nominantů, ale aby je tvořili odborníci na danou problematiku. Tento krok bychom chtěli mít hotov do konce letošního roku,“ informuje k novému uspořádání komisí primátor Pardubic Jan Nadrchal.

Jednotlivé komise fungující při Radě města Pardubic předkládají členům rady návrhy na usnesení doporučení, stanoviska či různé náměty. Každá z komisí, která v daném složení funguje po dobu volebního období, je přitom povinna informovat radu o své činnosti formou výroční zprávy, případně pokaždé, když ji o to rada požádá.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Věříte v naplnění smluv třeba v NATO?

Už kolikrát jsme byli svědky toho, jak se různé smlouvy porušují. Myslíte, že by v případě potřeby jednalo NATO opravdu podle smluv a rychle? Já si třeba nejsem jistá, zda by třeba kvůli nám nebo Pobaltským státům šli ostatní do války. A jestli, tak jak dlouho by třeba aktivace článku 5 trvala?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Piráti zlepšují podmínky pro pobyt u nezletilých ve zdravotnických zařízeních

22:26 Piráti zlepšují podmínky pro pobyt u nezletilých ve zdravotnických zařízeních

Děti hospitalizované v nemocnicích bez rodičů často zažívají velký stres. V praxi přitom velice čast…