Primátor Paparega: Byl bych rád, kdyby vláda dostála svým slibům

26.07.2016 10:41 | Zprávy
autor: PV

Mostecký primátor Jan Paparega vítá názor tripartity, že propuštění horníci z Mostecka by měli dostat stejné kompenzace jako havíři z OKD.

Primátor Paparega: Byl bych rád, kdyby vláda dostála svým slibům
Foto: archiv primátora
Popisek: Primátor Mostu Jan Paparega (BPP za volební stranu Severočeši Most)

Před časem se mostecký primátor vyjádřil kriticky na adresu vlády, která neměřila stejně havířům ze severu Čech a havířům z OKD, když propuštěným horníkům z OKD, na rozdíl od těch stejně postižených z Mostecka, schválila pomoc. Shodu tripartity na tom, že by pomoc měli dostat i propuštění mostečtí horníci proto Jan Paparega vítá. Konečné slovo ale při rozhodování o přiznání pomoci bude mít vláda a ne všichni její členové jsou stejného názoru.

„Byl bych rád, kdyby vláda dostála svým slibům, které několikrát ústy předsedy vlády nebo některých ministrů vyjádřila, když se rozhodovalo o prolomení limitů těžby hnědého uhlí. V té době jsme byli ubezpečováni, že v případě neprolomení limitů, které s sebou zákonitě nese propouštění, bude propuštěným havířům státem pomoženo. Bohužel potom vláda schválila pomoc pouze pracovníkům OKD. Po shodě na včerejším jednání tripartity chci věřit, že vláda ve středu rozhodne také ve prospěch propuštěných mosteckých havířů,“ vyjádřil názor Jan Paparega.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pláteník (KDU-ČSL): Kvalitní státní správu nemůžeme dělat bez lidí

17:03 Pláteník (KDU-ČSL): Kvalitní státní správu nemůžeme dělat bez lidí

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…