Primátor Svoboda: Českobudějovický Rotary klub oslavil 30 let

27.09.2021 5:29

„Nejvíce získává ten, kdo slouží nejlépe“ je jedna z nejznámějších myšlenek klubové organizace Rotary International, která dnes působí ve více než 200 zemích světa.

Primátor Svoboda: Českobudějovický Rotary klub oslavil 30 let
Foto: archiv primátora
Popisek: primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda (ANO)

Sdružuje osobnosti, které mají touhu a odhodlání pomáhat a zlepšovat život nejen ve svém okolí, ale kdekoli na světě. Historie českých a moravských Rotary klubů byla po druhé světové válce přerušena a většina z nich se pak obnovovala po roce 1990. 

Anketa

Byla Angela Merkelová přínosem pro Evropu?

13%
80%
hlasovalo: 17337 lidí

Rotary klub České Budějovice patří mezi nejstarší v České republice. Zaměřuje se na podporu neziskovým organizacím pomáhajícím zdravotně postiženým dětem i dospělým či studentům, kteří se díky pomoci dostanou na výměnné pobyty v zahraničí a získají tak nové cenné zkušenosti.  

Ve čtvrtek 23. září uspořádal Rotary klub České Budějovice koncert a slavnostní setkání k 30. výročí znovuobnovení činnosti v obřadní síni historické radnice. Členy místního sdružení a hosty z rakouských klubů z Freistadtu a Lince přišel pozdravit primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda a náměstek primátora Juraj Thoma.

„Velice si cením dobročinné pomoci, kterou Rotary klub poskytl organizacím zaměřeným na práci s handicapovanými občany. Jen Arpidě přispěl na jejich činnost přes 4 miliony korun, pomohl i Autis centru a Centru zdravotně postižených sportovců. Věřím, že i další desítky let činnosti Rotary v Českých Budějovicích budou pro město velkým přínosem,“ uvedl Jiří Svoboda.

Na koncertě vystoupil multižánrový Epoque Quartet, držitel ocenění Classic Prague Awards a ceny České televize „Klasika roku 2019“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svobodní: Opravdu už si připadáme jako v Kocourkově

22:21 Svobodní: Opravdu už si připadáme jako v Kocourkově

Komentář na facebookovém profilu k státní podpoře firem, omezujících výrobu