Primátor Svoboda: V návrhu se kombinují dvě z priorit vedení radnice, sociální péče a bezpečnost

12.05.2023 21:03 | Tisková zpráva

Rada hl. m. Prahy schválila poskytnutí finančních prostředků ve výši 2 860 000 Kč na vybudování elektrické požární signalizace (EPS) v objektech příspěvkové organizace hl. m. Prahy Integrované centrum sociálních služeb Odlochovice, která se nachází ve Středočeském kraji.

Primátor Svoboda: V návrhu se kombinují dvě z priorit vedení radnice, sociální péče a bezpečnost
Foto: Hana Brožková
Popisek: Primátor Bohuslav Svoboda

Vedení hlavního města rozhodlo o této investici mimo jiné proto, aby bylo možné lépe předcházet tragickým požárům v centrech sociálních služeb jako byl například ten v roce 2020 ve Vejprtech v Ústeckém kraji či v roce 2022 v Roztokách u Prahy. Cílem investice je vybudování elektrické požární signalizace ve dvou objektech centra sociálních služeb v Odlochovicích. Potřeba této investice vznikla na základě novely zákona o požární ochraně, která upravuje instalaci EPS, popřípadě instalaci autonomní detekce a signalizace v nových i stávajících objektech zařízení sociální péče.

„V tomto návrhu se kombinují dvě z priorit současného vedení radnice, tedy sociální péče a bezpečnost. Věřím, že sociální centrum v Odlochovicích přinese i řadě Pražanů zasloužený odpočinek. Jak díky úrovni služeb, tak vzhledem k příjemnému prostředí v blízkosti zámeckého parku a několika vodních ploch,“ řekl primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda, který má ve své gesci také oblast bezpečnosti.

„Průběžné zvyšování ochrany životů našich klientů je naší povinností a tato investice zvýší bezpečnost všech 63 ubytovaných klientů i personálu. Chceme předcházet tragédiím v domovech se sociální péčí, jejichž jsme byli svědky v minulých letech. To už se nesmí opakovat. Klienti z řad dětí i dospělých zde žijí v útulně zařízených bytech s non-stop asistencí naprosto perfektního personálu a nyní bude stejné kvality dosahovat i požární signalizace,“ uvedla náměstkyně primátora hl. m. Prahy pro oblast sociálních věcí, bydlení a zdravotnictví Alexandra Udženija a dodala: „Dostupná a kvalitní péče pro Pražany by měla být především v Praze, kde většina klientů strávila významnou část života, na druhé straně někteří si přejí bydlet v klidnějším prostředí mimo velkoměsto. Odlochovice jsou podle mě skvělým příkladem, že to je možné a funkční řešení.“

Předpokládané celkové náklady investiční akce nazvané Vybudování EPS v budovách č.p. 2 a č.p. 29 byly stanoveny na 3 026 000 Kč. Pražští radní dnes na základě požadavku příspěvkové organizace hl. m. Prahy Integrované centrum sociálních služeb Odlochovice schválili poskytnutí finančních prostředků z rozpočtu hlavního města pro rok 2023 ve výši 2 860 000 Kč. Zbylých 166 tisíc Kč bylo již zajištěno v minulém roce z fondu investic samotné organizace.

Celkové náklady této investiční akce obsahují náklady na vlastní dodávku zařízení EPS včetně rozvodů a stavebních přípomocí, vypracování projektové dokumentace a požárně bezpečnostního řešení, náklady na administrátora veřejné zakázky a náklady na připojení EPS na pult centralizované ochrany, který je umístěn na krajském operačním a informačním středisku hasičského záchranného sboru Kladno.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): V Libereckém kraji bude lídrem kandidátky Michal Švarc

12:12 Vích (SPD): V Libereckém kraji bude lídrem kandidátky Michal Švarc

Dne 16. července byly ukončeny registrace kandidujících subjektů do krajských zastupitelstev.