Primátor Vokřál: Atletická hala bude sloužit studentům i výkonnostním sportovcům

06.08.2018 8:39 | Zprávy
autor: PV

Primátor města Brna Petr Vokřál a zástupci zhotovitelského sdružení firem podepsali smlouvu na doprojektování a výstavbu atletické haly v Bohunicích. Poklepali také na základní kámen budoucí haly, která poskytne atletům v Brně chybějící zázemí.

Primátor Vokřál: Atletická hala bude sloužit studentům i výkonnostním sportovcům
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Petr Vokřál, ANO

„Po více než dvou a půl letech příprav je tento okamžik důležitým krokem pro výstavbu chybějící sportovní infrastruktury v Brně. Atletická hala bude sloužit jak studentům Masarykovy univerzity, tak výkonnostním sportovcům a sportovním klubům. Právě se sportovci a sportovními kluby jsme také řešili nejvhodnější parametry sportovišť a zázemí," uvedl při podpisu smlouvy primátor města Brna Petr Vokřál.

Slavnostní akce se zúčastnil také rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek, univerzita je totiž jedním z důležitých partnerů projektů. Umístění haly v bohunickém kampusu ideálně propojí možnost využití i pro studenty Fakulty sportovních studií a ostatních fakult. „Záměr na stavbu atletické haly jsme jako univerzita dlouhodobě podporovali, spolupracovali jsme i při vypořádání potřebných pozemků. Snažíme se tento projekt také zhodnotit dalšími synergickými aktivitami. Naproti budoucí hale plánujeme například stavbu menzy a konferenčních prostor, které by v případě mezinárodních sportovních akcí mohly poskytnout další zázemí. Držíme zde také pozemkovou rezervu pro stavbu bazénu a podporujeme i snahu města o lepší dopravní dostupnost této lokality," řekl rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek.

Zhotovitelem stavby je sdružení IMOS Brno, a. s., HOCHTIEF CZ, a. s., a SPORT Construction, a. s.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Berkovcová (ANO): V4 je zpět. Česko, Polsko, Slovensko a Maďarsko

12:04 Berkovcová (ANO): V4 je zpět. Česko, Polsko, Slovensko a Maďarsko

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Visegradské čtyřce.