Primátor Žbánek: Strom dostal jméno Hanáček

20.11.2021 10:48 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k vánočnímu stromu.

Primátor Žbánek: Strom dostal jméno Hanáček
Foto: anoolomouc.cz
Popisek: Miroslav Žbánek

Vánoční výzdoba v centru města je už kompletní. Se začátkem trhů jsme totiž rozzářili také dvacetimetrový vánoční strom na Horním náměstí. I když bylo slavnostní rozsvícení původně naplánováno až na neděli, zhoršující se epidemická situace přinutila organizátory tyto plány změnit. Proto jsme bez velké pompy rozsvítili vánoční strom už dnes večer a spolu s tím jsme ho i pojmenovali. A že bylo z čeho vybírat!

Účast v soutěži o jméno vánočního stromu byla letos rekordní. Na radnici se nám sešlo rovných 395 výtvarných návrhů, což je nejvíce návrhů za celou dobu, co soutěž pořádáme. Všechny navíc byly velmi originální a nápadité, takže nebylo vůbec jednoduché vybrat pouze jeden. Ale povedlo se nám to. Strom dostal jméno Hanáček, které vymyslely děti ze třídy Lvíčat z mateřské školy Husitská.

I když letošní vánoční trhy bohužel proběhnou bez kulturního programu, stánky s tematickým zbožím a s punčem zatím zůstávají otevřené a snad to tak i zůstane. Nikdo z nás totiž nechce přijít o vánoční atmosféru a kouzlo adventu, které si mnozí spojují právě s trhy v centru města.

Jméno loňského stromečku, Naděje, bylo symbolem očekávání lepších časů a konce covidové pandemie. Teď je však situace stejná, ne-li horší, než byla minulý rok. Proto návštěvníky trhů opravdu naléhavě prosím, buďme zodpovědní a dbejme všech hygienických opatření, ať si můžeme předvánoční čas užít v pohodě a ve zdraví.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bašta (SPD): Vláda rozhodla přesně v den, kdy dochází k zmírnění napětí

14:51 Bašta (SPD): Vláda rozhodla přesně v den, kdy dochází k zmírnění napětí

Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 27. ledna 2022 k zdůvodnění daru dělostřelecké munice na Uk…