Primátor Zrzavecký: Modernizace železničního uzlu Plzeň byla rozdělena na několik částí

7. 10. 2017 22:03

První část modernizace plzeňského hlavního vlakového nádraží byla dokončena

Primátor Zrzavecký: Modernizace železničního uzlu Plzeň byla rozdělena na několik částí
Foto: archiv primátorky
Popisek: primátor Plzně Martin Zrzavecký (ČSSD)

První část modernizace Hlavního nádraží v Plzni, přestavba pražského zhlaví, byla slavnostně ukončena. Plzeňské vlakové nádraží je nejdůležitější křižovatkou v regionu v rámci III. tranzitního koridoru a současně se jedná o křižovatku pro jednotlivé tratě, které jsou součástí transevropské dopravní sítě. Slavnostního ukončení této části se za město Plzeň zúčastnil primátor Martin Zrzavecký se svým náměstkem pro oblast dopravy a životního prostředí Petrem Náhlíkem.

„Modernizace uzlu Plzeň byla rozdělena na několik částí. První část se týkala modernizace železniční tratě mezi hlavním nádražím a stanicí Plzeň-Jižní Předměstí. Nyní ukončená etapa zahrnula kompletní rekonstrukci východní části železniční stanice. Náklady na celý projekt, tedy 1. stavbu – přestavbu pražského zhlaví, se vyšplhaly na 2,559 miliardy korun bez DPH. Investorem stavby je Správa železniční dopravní cesty,“ vysvětlil primátor Martin Zrzavecký.

„Za město Plzeň bych chtěl poděkovat zhotoviteli stavby, kterým byla společnost Skanska a Správě železniční dopravní cesty, tak nákladný projekt za více než 2 miliardy korun zasáhl do života Plzně jen minimálně. To omezení nastalo až při dalších fázích, za město musím říct, že se těšíme na dalších investovaných osm miliard do naší krajské metropole,“ doplnil náměstek Petr Náhlík.

Hlavním přínosem modernizace pražského zhlaví, kolejového rozvětvení ve směru na Prahu, je odstranění propadů rychlosti vlaků při průjezdu stanicí. V minulosti v místě musely rychlíky zpomalit až na 20 km/h, nyní jím mohou projíždět až 80 kilometrovou rychlostí. Díky tomu mohou vlaky místem projíždět až čtyřikrát rychleji. Dále došlo ke zvýšení efektivity přepravních proudů a snížení provozních a servisních nákladů. Bezpečnost železničního provozu byla posílena instalací nového zabezpečovacího zařízení. Kromě modernizace složitých výhybkových konstrukcí a rozsáhlé části kolejiště plzeňského hlavního nádraží byly vybudovány bezbariérové přístupy na jednotlivá modernizovaná nástupiště a nově také podchod, který urychlí přestupy z vlaků na městskou hromadnou dopravu.

Součástí II. fáze projektu byla rovněž výstavba nové dvoupodlažní budovy centrálního stavědla. V ní je centralizována nejen technologie zabezpečovacího zařízení celého uzlu, ale i dopravní kancelář, pracoviště regionálního řízení dopravy, napájecí stanice, záložní zdroje elektrické energie a prostory pro udržovací jednotky železniční dopravní cesty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bartoš (Piráti): Na témata trvale udržitelného rozvoje je třeba upozorňovat neustále

7:36 Bartoš (Piráti): Na témata trvale udržitelného rozvoje je třeba upozorňovat neustále

Předseda Pirátů Bartoš podpořil akci za udržitelný rozvoj na planetě.