Primátorka Nechybová: Do projektu hedvábné stezky se zapojí i Ústí nad Labem

21.07.2017 13:32 | Zprávy
autor: PV

Memorandum o spolupráci na projektu hedvábné stezky podepsala primátorka Věra Nechybová při příležitosti zahájení provozu železniční linky mezi Českou republikou a Čínou.

Primátorka Nechybová: Do projektu hedvábné stezky se zapojí i Ústí nad Labem
Foto: zitusti.cz
Popisek: Věra Nechybová, primátorka Ústí nad Labem

Podpisem společné dohody mezi městem Ústí nad Labem a městem Yiwu v provincii Zhejiang v Čínské lidové republice deklaruje vedení města Ústí nad Labem vizi o společném projektu v okolí města, kde by mohlo vzniknout velké logistické a distribuční centrum pro celou střední Evropu.

„Je to první krok našeho společného prohlášení a zároveň způsob, jak podpořit pracovní možnosti ve městě, jak dát příležitosti dalším firmám k rozvoji a jak přesvědčit Vládu, aby se našemu regionu věnovala intenzivněji, například v rámci programu Restart. Ústí nad Labem vždy bylo dopravním uzlem České republiky, má dobrou infrastrukturu i pro železniční dopravu a věřím, že naše společná deklarace bude dobrým podnětem při prověřování ekonomické výhodnosti budoucí zastávky vysokorychlostní tratě přes naše město. Chceme a podporuje budoucí rozvoj města, které by mohlo být srdcem Evropy,“ řekla primátorka města Věra Nechybová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Imunita

Víte, co já považuji za podstatu věci? Samotnou imunitu. Proč ji máte? Proč ji nezrušíte? Proč ze sebe děláte tou imunitou něco víc?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Oberreiter (SPOZ): Jenom sebevědomí a odvážní přežijí

11:02 Oberreiter (SPOZ): Jenom sebevědomí a odvážní přežijí

Předpoklady k tomu, abychom nezanikli jako národ a stát.