Procházka (ANO): Město poskytne tři dobrovolníky na službu lidem v nouzi

20.03.2020 10:45

Městský obvod Plzeň 3 se připojuje k iniciativě města a poskytne tři dobrovolníky na službu lidem v nouzi

Procházka (ANO): Město poskytne tři dobrovolníky na službu lidem v nouzi
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO
reklama

Město Plzeň zřídilo v souvislosti s epidemií koronaviru novou službu, která je určena potřebným seniorům, rodičům samoživitelům a lidem v opravdu krizové situaci. V úterý 17. března 2020 v 8 hodin ráno začalo fungovat Kontaktní centrum pro osoby v nouzi. Lidé se do něj dovolají vytočením telefonního čísla 378 032 222. Jejich hovor přijmou pracovníci centra, zjistí, co dotyčný potřebuje i jak je pomoc akutní. Lidé v nouzi mohou žádat o zajištění nákupu, vyzvednutí léků, vyvenčení pejska a podobně. Úkolu se pak ujme zaregistrovaný a proškolený dobrovolník. Služba je dostupná od pondělí do pátku v čase od 8 do 18 hodin. Centrum může přijmout až pět hovorů současně. Dobrovolníky koordinuje TOTEM, z. s.

Město Plzeň také připravilo pro občany formulář na svém webu, pomocí kterého se mohou obracet na město se svými dotazy a podněty k situaci v Plzni v souvislosti s epidemií Covid-19, nebo pokud potřebují pomoc či ji chtějí nabídnout. 

„V této krizové situaci oceňujeme jednotný postup města Plzně a náš obvod se k němu v rámci svých sil připojuje“, informuje David Procházka, starosta třetího plzeňského obvodu. „V případě potřeby je obvod připraven poskytnout jak pracovníky na výše uvedené infolince, tak dobrovolníky s úřadovými automobily, kteří budou připraveni v rámci obvodu pomoci lidem, kteří se v této krizové době ocitli v nouzi“, dodává David Procházka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Holiš (ANO): Město Rožnov má připravených 20 milionů Kč na případný výpadek příjmů

4:33 Holiš (ANO): Město Rožnov má připravených 20 milionů Kč na případný výpadek příjmů

V Rožnově byla za březen a duben vyčíslena ztráta na příjmech odhadem na 4 miliony Kč. Finanční výbo…