Procházka (ANO): Plzeňský centrální obvod podporuje elektromobilitu ve městě

03.10.2020 9:20 | Zprávy
autor: PV

Pořízením nového hybridního vozidla se plzeňský centrální obvod přihlásil k projektu elektromobility, který město Plzeň nedávno spustilo vybudováním a spuštěním první veřejné nabíjecí stanice pro elektromobily u zoologické a botanické zahrady.

Procházka (ANO): Plzeňský centrální obvod podporuje elektromobilitu ve městě
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

„Jsem rád, že jsme podpořili tento městský projekt, neboť jsem přesvědčen, že elektromobilita má budoucnost a bude měnit naše životy,“ říká David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.  Vozy označené „plug – in hybrid“ se vyznačují inovativní a inteligentní technologií a lze je dobíjet ze zásuvky či dobíjecí stanice. „Je to prostě nový typ mobility, která je ekologičtější, kdy vozy využívající alespoň částečně elektřinu, mají nižší či dokonce nulové emise a hybridy navíc mají rovněž nižší spotřebu pohonných hmot. Spojuje tedy ekonomickou výhodnost a šetrnost k životnímu prostředí,“ dodává David Procházka.

Město Plzeň pracuje na koncepci a provozování dalších nabíjecích stanic jak pro Plzeňany, tak pro návštěvníky města, aby nabíjení jejich elektromobilů bylo co nejpohodlnější. Podle odhadů letos využije nabíjecí stanici až 60 vozů měsíčně, v následujících letech by se tento počet měl několikanásobně zvýšit. Také Městský obvod Plzeň 3připravujevlastní nabíjecí stanici, kde se bude nabíjet nejen nové hybridní auto, ale i auta návštěvníků úřadu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zajíčková (ODS): Náš systém je dnes evropským vzorem

7:04 Zajíčková (ODS): Náš systém je dnes evropským vzorem

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k regulacím kratomu.