Projev předsedy Soukromníků Petra Bajera

22. 4. 2017 14:34

Projev na Programové konferenci ODS a Soukromníků.

Projev předsedy Soukromníků Petra Bajera
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala a předseda SsČR Petr Bajer
Vážené dámy, vážení pánové, 
někdo nám sliboval, že bude líp. Místo toho je všem aktivním a pracovitým lidem podstatně hůř. Ze všech stran na ně doléhají nesmyslné regulace, šikana a šmírování, stát vytváří atmosféru strachu, postupně omezuje svobodu a soukromí každého občana a vrací naši zemi do totality. 

Nejhůře jsou na tom živnostníci a malí podnikatelé, které si agrolevicová vláda vzala jako jednoduchý terč. Do veřejnosti se jí podařilo vštípit přesvědčení, že každý, kdo podniká, současně krade a podvádí. A právě tato představa se pak stala obhajobou pro zavedení všech těch zákonů, které likvidují živnostníky, devastují život na venkově a svazují ruce všem aktivním a pracovitým lidem.

A s tím se já, ani celá Strana soukromníků, nehodláme smířit. Naše stavovská strana, jejíž zakladatelé byli již ve vládě za první republiky, vždy byla, je a bude nebojácnou politickou sebeobranou všech živnostníků, jejich rodin a zaměstnanců. Strana soukromníků České republiky usiluje o to, aby bylo v České republice vytvořeno stabilní prostředí, které motivuje všechny občany k aktivní a tvůrčí činnosti, a zároveň podporuje hodnoty soukromí, svobody a demokracie.

A právě proto jsme se rozhodli, že pro letošní parlamentní volby opět spojíme síly s Občanskou demokratickou stranou. Letošní volby budou totiž v mnoha ohledech velmi důležité. Buď dopustíme další likvidaci střední třídy, anebo spojíme síly a společně vyměníme vládu, která se snaží o politickou a ekonomickou monopolizaci naší země. Malí a drobní podnikatelé vždy tvořili základ naší ekonomiky. Představují drtivou většinu všech firem, z 56 % se podílí na výkonu české ekonomiky a dávají práci 70 % všech zaměstnanců. A právě za tyto firmy, jejich zaměstnance a rodiny se chceme prát, protože bez nich nebudeme mít prosperující ekonomiku, pracovní místa ani např. důstojný život na venkově.

Jsem rád, že se s Občanskou demokratickou stranou náš program shoduje ve všech klíčových bodech. Na druhou stranu si právě Strana soukromníků chce vzít na svá bedra zodpovědnost za to, že v příští Sněmovně a možná také ve vládě zůstane věrna svému pravicovému programu a nezradí programové priority, se kterými vstupuje v těchto dnech před voliče. Nemáme totiž jinou šanci. Nesmíme zradit a nezradíme. Nejen podnikatelé, ale s nimi i celá střední třída je vystavena popravčí četě, které velí ČSSD, ANO a KDU-ČSL. A jsem přesvědčen o tom, že Soukromníci ve spolupráci s ODS budou společně tou nejlepší alternativou, jak tomu zamezit.

Sám jsem podnikatel, dlouhé roky jsem vedl úspěšnou firmu, dával práci lidem, platil státu daně. Na vlastní kůži jsem pocítil devastující růst byrokracie a nejrůznějších regulací, které dovedly mé podnikání takřka k úplné likvidaci. A takových případů známe ve Straně soukromníků stovky, možná už i tisíce.

Odpovědí na podobné zkušenosti a zklamání z postoje vládní garnitury by měl být náš společný program. Je zřejmé, že se Strana soukromníků v rámci spolupráce s ODS soustřeďuje především na problémy, které trápí živnostníky, jejich rodiny a zaměstnance Přesto je však náš program plnohodnotný a nabízí řešení všech aktuálních problémů.

Co bychom chtěli tedy prosadit především? V první řadě chceme zrušit všechny nesmyslné regulace, kterými agrolevicová vláda zaplevelila českou legislativu. Uděláme důslednou revizi a tyto zákony zrušíme. A pokud budeme i přesto přijímat nějakou novou regulaci, pak nejdříve 4 stávající regulační opatření zrušíme. Strana soukromníků iniciovala Ústavní stížnost proti kontrolnímu hlášení DPH, ve které skupina senátorů, vedená našim senátorem Ivo Valentou, uspěla. Vláda a především Ministerstvo financí však odmítlo respektovat nález Ústavního soudu a tím nejen narušilo ústavní principy, ale zároveň z celého kontrolního hlášení udělalo nevymahatelnou a tedy dobrovolnou administrativní povinnost pro plátce DPH.

My však chceme jít mnohem dát. Zrušíme kontrolní hlášení DPH, protože jde o zbytečnou byrokracii. Zrušíme EET, protože jde o nepřípustné šmírování všech poctivých podnikatelů. Zrušíme plošný zákaz kouření v restauracích, protože nepřijatelně omezuje svobodu podnikání i právo volby pro kuřáky i nekuřáky. Snížíme odvodovou zátěž pro všechny zaměstnance, protože lidé si zaslouží vyšší mzdy. Peníze totiž patří lidem, nikoliv státu. A je ostudné, že stát bobtná, přijímá armádu byrokratů a rozdává neprůhledné dotace, když přitom živnostníci i zaměstnanci mají jedno z nejvyšší odvodových zatížení široko daleko.

Kromě toho chceme prosadit nárokovou paušální daň, abychom nabídli nejmenším podnikatelům možnost se zcela zbavit byrokracie a mít klid na vlastní podnikání. A tak bych mohl dlouze pokračovat, nicméně jsem přesvědčený o tom, že ve zmíněných bodech máme všichni v tomto sále jasnou shodu a nemusíme se o těchto prioritách přesvědčovat.

Dámy a pánové, stojíme v historickém okamžiku. ODS dokázala, že chce jít stejně jako Strana soukromníků cestou integrace politických sil na pravici. To je podle mne výrazný a velmi důležitý signál pro všechny naše minulé, současné a budoucí voliče. Je to naděje, že společně budeme silní. Je to naděje, že společně budeme úspěšní. Je to naděje, že společně mobilizujeme všechny aktivní a pracovité lidi a zastavíme likvidaci střední třídy. Je to naděje, že uspějeme.

A já jsem přesvědčený, že skutečně uspějeme!

 

 

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schwarzenberg: Dá se na USA pod vládou Trumpa ještě spolehnout?

12:20 Schwarzenberg: Dá se na USA pod vládou Trumpa ještě spolehnout?

Středa byla opravdu smutný den. Turecká armáda vstoupila do Sýrie na území obývané Kurdy. Ti si tam …