Prokop (ANO): Podle Hřiba lze stížnosti na stav Prahy po předchůdcích podat i po třech letech

03.12.2021 7:33

Se zájmem jsem sledoval výstupy z tiskové konference pražského primátora Hřiba. Kdybych každý den nesledoval počínání jeho i jeho koaličních kolegů na pražském magistrátu, snad bych mu to i chvílemi věřil.

Prokop (ANO): Podle Hřiba lze stížnosti na stav Prahy po předchůdcích podat i po třech letech
Foto: ANO 2011
Popisek: Ondřej Prokop, radní Prahy 11 za hnutí ANO 2011

Média jsou jeho parketa a je to také jediný obor, kterému se za tři roky svého vládnutí Praze důkladně věnoval. Postěžovat si veřejnosti po třech letech působení, že město přebral v katastrofálním stavu, je výsměch a snaha zakrýt v posledním roce před volbami, že vlastně skoro nic nedělal, aby se to do těch voleb nějak s občany vykomunikovalo a ještě stihl vše hodit na své předchůdce.

Dovolím si malou rekapitulaci. Jeho netransparentní zakázky už jsou takový evergreen. Peníze tekly proudem a neoprávněné dělení veřejných zakázek nyní řeší Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Dalším horkým tématem je pražská doprava. To, co zažili Pražané za poslední 3 roky, by se snad nedalo vyprávět ani jako hloupý vtip. Nekoordinované uzavírky silnic, životu nebezpečné cyklopruhy vedoucí odnikud nikam… V Praze totiž musíte být cyklistou, aby si vašich potřeb pan primátor všiml, jinak nemáte šanci. S dostavbou metra ani nehnuli, přestože mohli, zřejmě to pro ně nebylo prioritou.

No a nesmíme zapomínat ani na stále populárnější vývoz komunálního odpadu. Ulice města jsou zavaleny odpadky, město připomíná Neapol v roce 2011,kdy mafie organizovala stávky popelářů, magistrát strká hlavu do písku a čí je to prý vina? No samozřejmě Pražanů, protože v té pandemii moc nakupují a také špatně třídí. Za trest jim magistrát svoz zdraží, což pocítí nejvíc obyvatelé sídlišť a sociálně slabší rodiny v Praze, které už mnohdy tak mají co dělat, aby stihli poplatit, co mají, s ohledem na narůstající inflaci a energetickou krizi.

Ale magistrát zřejmě spoléhá na to, že Pražané jsou na zdražování zvyklí. Současné vedení už jim totiž zdražilo vše, co mohlo – MHD, daň z nemovitosti, nájemné v městských bytech.

Více ZDE.

Článek byl převzat z Profilu Ing. Ondřej Prokop

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sjezd Strany zelených o víkendu zvolí vedení a projedná další strategii

10:00 Sjezd Strany zelených o víkendu zvolí vedení a projedná další strategii

Zelené čeká v sobotu a neděli volba spolupředsednické dvojice, předsednictva a dalších stranických o…