„Pohádku o chytré Horákyni připomíná předávání profesorského dekretu Martinu C. Putnovi. Dekret mu byl předán ministrem školství ve staroslavném Karolinu, ale samostatně, mimo hlavní ceremonii, která proběhla11. června. Tedy ani pěšky, ani na voze. Dvojí jmenovací obřad je ukázkou podivného panoptika, do něhož se nechal zatáhnout i ministr školství Petr Fiala.
Profesoru akademik získává na základě své odborné práce, po návrhu na jmenování profesorem vědeckou radou university, nikoli na základě sympatií či antipatií prezidenta. Podstatné je, že se akademická obec jednoznačně postavila za svoje práva, a věřím, že se podobná situace už nebude opakovat.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: TOP 09
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

10:17 Šťastný (PRO): Když stát rabuje obce
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke zdanění hazardu.
- 8:14 Senátor Hájek: Leyenová. Sebereflexe = 0. Sebevědomí = 100
- 6:14 Balaštíková (ANO): Tohle není obnova důvěry, to je její kremace
- 22:31 Peštová (ANO): Blackouty nejsou strašení – jsou reálná hrozba. A tato vláda ji ignoruje
- 21:02 Udženija (ODS): Pražští záchranáři patří mezi světovou špičku
- 19:03 Kolář (TOP 09): Svou kariéru založili na kritice EU a volání po její destrukci