Jak jste se chovali vy před listopadem 89. To jste si netroufli nic kritizovat. Ted mají kritikové plné huby negativních výrazu, ale to pozitivní berou za samozřejmě. Uvědomte si, že většina dnešních politiku jsou Husákovi a Jakešovi pohrobci. Mimo to problémy s politiky jsou ve všech zemích.
Ne, nechci lít špínu na tento stát za každou cenu. Je to můj domov, narodil jsem se tady, je to má vlast, je to symbol, pro který trpěli mí rodiče, trpěla celá rodina. Pro tuto zem, vlast, dal otec to nejcennější, co měl a nikdy jí nezradil. Přesto byl v 50. letech minulého století prohlášen za vlastizrádce. Maminka musela opustit práci v nemocnici a byla nasazená jako pomocná dělnice do strojírenského závodu. Dál psát nemusím. Každý pochopí, že to šlo s námi celý život.
Ne, nechci lít špínu na tento stát. Je to má rodná zem, má vlast. Nestydím se za to, že jsem Čech, jsem na to naopak velmi hrdý. Národní tradice a historie jsou pro mne něčím, jako voda a sůl potřebná pro život. Mám radost z každého úspěchu Čechů – Moravanů – Slezanů, zrovna tak vnímám každou prohru, bolest, strádání.Mým snem je stát moderní demokracie, spravedlivý ve všem a ke všem.
Nedávno jsme se doma bavili, že již dlouho nedávali v televizi zábavný pořad: „ O ZLATOU MŘÍŽ“. Nejmladší dcera se na nás podívala a řekla, a proč, když na něm nebylo vůbec nic zajímavého. Podívali jsme se na sebe se ženou, a dál jsme to již nekomentovali.
Tedy jak to vlastně s námi bylo, s těmi Husákovými a Jakešovými pohrobky.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV