Radim Fiala: Krev jako marketingový nástroj - 3. kolo války na Ukrajině

21.08.2015 13:41

Na Ukrajiny přestalo být dodržováno minské příměří. Kyjev soustředil podél fronty 65 tisíc svých ozbrojenců a podle vojenských analytiků postavení jeho vojsk vypovídá o plánu zaútočit.

Radim Fiala: Krev jako marketingový nástroj - 3. kolo války na Ukrajině
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Radim Fiala
reklama

Zaútočit ve třech směrech s cílem oddělit od sebe Luhansk a Doněck, následně oddělit obě povstalecké území od hranic s Ruskem a následně likvidovat veškerý odpor v těchto městech.

Frances Coppola, analytička amerického Forbes uvádí, že od svržení Janukovyče pokleslo HDP Ukrajiny o 23%, zatímco ukrajinský dluh dosáhl neuvěřitelných 153% HDP. Za Janukovyče tento dluh nepřesahoval 80%.

Východiskem je obnovení krveprolití na východě

Čerstvá data Mezinárodního měnového fondu jsou neúprosná: krach ukrajinského hospodářství nabírá na obratech, inflace se blíží k 30%. To znamená, že reálné příjmy obyvatel dramatický klesají a jejích reálné výdaje neúprosně rostou a to vše vyvrcholí 23. září, kdy Kyjev bude muset svým občanům sebrat půl miliardy dolarů na další splátku věřitelům – anebo zkrachovat.

Zdá se, že tamní současná elita vidí pouze jedno východisko, jak se letos vyhnout třetímu Majdanu. Tím východiskem je obnovení krveprolití na východě, kdy tisíce nevinných civilních obětí dají záminku Kyjevu, aby hodil své tragické neúspěchy v hospodářské politice za vinu „nepřátelům ukrajinského lidu a agresorů z východu“.

Psáno pro blog idnes.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Munzar (ODS): Ten, který měl přijít, nepřišel....

8:38 Munzar (ODS): Ten, který měl přijít, nepřišel....

Komentář na facebookovém profilu k neúčasti ministra zdravotnictví Petra Arenbergera na interpelacíc…