Rajchl (PRO): Jak je to s tím hroucením české ekonomiky bez Ukrajinců?

16.06.2025 7:04 | Monitoring

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ukrajinským zaměstnancům v ČR.

Rajchl (PRO): Jak je to s tím hroucením české ekonomiky bez Ukrajinců?
Foto: XTV
Popisek: Jindřich Rajchl

Většina mainstreamových médií nás už 3 roky bombarduje informacemi, že bez ukrajinských migrantů by se nám tady sesypala ekonomika, protože obsazují pracovní místa, na kterých by naši občané pracovat nechtěli.

A jaká je skutečnost?

Přijdu do banky a na pokladně sedí Ukrajinka. Neumí pořádně česky, tak si nechám zavolat vedoucí pobočky a ejhle - další Ukrajinka. Hodinu poté mám telefonát z callcentra svého mobilního operátora a tam zase Ukrajinka. Jdu na oběd do restaurace a číšník je Ukrajinec. Následně dorazím do Kutné Hory a tam mi lidé říkají, jak ve Foxconnu už pomalu nejde sehnat práce, protože pracovní místa zabírají Ukrajinci.

Opravdu mi chce někdo říct, že v situaci, kdy tady máme několik set tisíc nezaměstnaných lidí, velmi často v předdůchodovém věku, že by nikdo z nich nechtěl dělat v bance, v restauraci, na callcentru nebo v moderní fabrice?

Já jsem přesvědčen, že ano a že by tu práci zvládli mnohem líp - už jen proto, že jsou většinou výrazně inteligentnější a také umí mluvit česky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Elektroauta

Jestli vás fakt zajímá, jakou mám zkušenost s elektroauty, tak já vám to řeknu. Žádnou, protože na takové auto nemám. Podle vašeho článku, ale vy ty auta střídáte pomalu jak ponožky. Dokážete se vžít do života většiny z nás, kteří prostě na nové auto nemají? A pokud koupí starší auto, což většina dě...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Celá staletí se dokázali Češi a Moravané postarat sami o sebe, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusenapetr , 16.06.2025 7:55:28
Je to nemravné ponížování našeho národa vládnoucími sionistickými elitami že se nedokážeme bez Ukrajinců potažmo i jiných migrantů postarat sami o sebe. Jsou to v drtivé většíně ekonomičtí migranti ze západní části Ukrajiny. Rusko neprovádí plošné bombardování Ukrajinských měst míří jen na vybrané cíle. Za to že tu máme tolik Ukrajinců zavinil Rakušan který posílal z Česka k Ukrajinským hranicím vlaky a autobusy a bez jakékoliv bezpečnostní či zdravotní kontroly je dovážel přes bezpečné země Polska a Slovenska do Česka. Osobně nebudu volit žádnou vlastizrádnou stranu která přednostně nehájila naše národní zájmy .Jedině uskupení kolem SPD a Stačilo nás může zachránit jako neporobený národní stát.

|  6 |  0

Další články z rubriky

Klán (KSČM): Tři příčiny úpadku TOP 09

6:03 Klán (KSČM): Tři příčiny úpadku TOP 09

Aktuální personální změny ve vedení TOP 09 vedou k iluzi o možné značné kontinuitě v dosavadní polit…