Blíží se volby. A démoni vylézají ze skříní. Zase je to tady. Sotva se přiblíží volby, začnou se zázračně otevírat dávno zaprášené složky, vyrábět kauzy na objednávku a křičet titulky, které mají odvrátit pozornost od toho podstatného. A co na nás tentokrát vytáhli?
Čapí hnízdo. Zase. Kolikrát ještě? Už je to unavená, vyčpělá, politicky zneužitá záležitost, kterou vláda oživuje vždycky, když jí začne téct do bot. A teď jí teče pořádně – průzkumy ukazují, že jsou nejhorší vládou v dějinách samostatné republiky. A tak přichází stará známá taktika, odvést pozornost, očernit, zasít strach.Stejně účelově teď „náhodou“ vyplavala i kauza Filipa Turka. Po dvaceti letech se bývalá přítelkyně rozpovídala o údajné nevěře, dokonce o znásilnění a domácím násilí. Dvacet let ticho. A teď, těsně před volbami, si vzpomněla. Opravdu náhoda?
Tak si raději rovnou přiznejme, že jsme v dětství kradli jablka ze zahrad, chodili na kukuřici, házeli mlékem z okna. Aspoň máme klid, než se i z toho stane veřejná kauza.Ale kde jsou opravdové zprávy? Kde je investigace o tom, co se děje s lidmi, kteří po loňských záplavách dodnes žijí v ruinách, zatímco pojišťovny odmítají plnit a stát mlčí? Proč nikdo neukazuje, jak musí zoufalí lidé žádat pomoc od občanů, zatímco vláda posílá miliardy na zbraně a „modernizaci“ cizích zemí?
Kde jsou novináři, když se podnikatel jako pan Barnet z Brantic – oceněný, úspěšný, pracovitý, musí sám bránit proti systému, který ho smetl jak odpad? Kde jsou ti, co mu ještě nedávno třásli rukou? Proč už o něm není slyšet? Nehodí se to do scénáře?
Místo toho čteme trapné hádky Hanychové se Soukupem. A co že jsou oni zač? Proč mají tolik prostoru, když nejsou žádným přínosem pro společnost, jen výkladní skříní zdegenerované showbyznysové kultury?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLČlánek byl převzat z Profilu Petra Rédová Fajmonová, BSc.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV