Richter (TOP 09): Tank Davida Černého by měl zůstat trvale

25.08.2018 16:04 | Zprávy
autor: PV

Známé torzo tanku výtvarníka Davida Černého by se mohlo stát trvalým památníkem, který by připomínal vpád vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968. Navrhuje to Pavel Richter (TOP 09), starosta Prahy 5.

Richter (TOP 09): Tank Davida Černého by měl zůstat trvale
Foto: praha5.cz
Popisek: Pavel Richter (TOP 09)

Trup propadajícího se tanku právě v těchto dnech na smíchovském náměstí upozorňuje na 50 výročí události srpna 1968. „Dokumentaristé nás požádali, abychom povolili umístění instalace na náměstí Kinských. Rádi jsme vyhověli. Navíc jsem dnes Davidovi Černému navrhl, abychom z legendárního tanku udělali památník se vším všudy – kus obrněnce by na místě zůstal natrvalo,“ uvedl starosta Prahy 5 Pavel Richter (TOP 09). „Zasadím se o to, aby se symbolicky po padesáti letech od invaze stal tank trvalou připomínkou ruské agrese,“ dodal Richter.

Tank Davida Černého je důležitou součástí českého porevolučního umění. Význam toho, co připomíná, v poslední navíc době roste. „Nemůžeme dovolit, aby byla naše nedávná historie překrucována, ačkoli se o to někteří hradní pánové snaží. Jako starosta za TOP 09 chci, aby měli vykladači alternativní historie těžší práci. Přeji si, aby tady existovala konkrétní připomínka toho, že v srpnu 1968 nešlo o žádnou ‚bratrskou pomoc', ale regulérní invazi, během které umírali lidé po celém Československu,“ uvedl Pavel Richter (TOP 09).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kupka (ODS): Neunesli porážku ve svém trpasličím boji

9:03 Kupka (ODS): Neunesli porážku ve svém trpasličím boji

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.