Rogos (ANO): Zastupitelstvo Hořovic bude díky ANO pod větší kontrolou

04.10.2015 13:01

Na veřejném zasedání zastupitelstva města Hořovic ve čtvrtek 3. září 2015 schválili zastupitelé změnu jednacího řádu ve smyslu pořizování videozáznamu ze svého zasedání. Tento návrh předložilo hnutí ANO Hořovice prostřednictvím svého zastupitele Petra Karbana.

Rogos (ANO): Zastupitelstvo Hořovic bude díky ANO pod větší kontrolou
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO
reklama

Videozáznam bude uložen vždy nejpozději do deseti dnů od konání zastupitelstva na webových stránkách města, a to nejméně po dobu čtyř let. Hořovice byly doposud jednou z mála obcí své velikosti, která podobný záznam nepořizovala. Jsme přesvědčeni, že schválení tohoto návrhu pomůže mnohem více otevřít naši radnici, a to zejména těm obyvatelům, kteří nemají možnost se jednání zastupitelstva zúčastnit osobně. Zároveň bude pořízen zcela objektivní záznam o tom, jak který zastupitel hlasoval a případně co hlasování předcházelo. Jedná se bezesporu o velkou změnu a hlavně o posun k lepší transparentnosti zastupitelstva obce.

Bohužel náš další návrh na pořizování jmenovitého záznamu hlasování zastupitelů se prosadit nepodařilo. Použitá argumentace některých zastupitelů koaličního seskupení, poukazující na skutečnost, že při rozhodování zastupitelstva se jedná o kolektivní vůli a kolektivní odpovědnost, není pro nás rozhodně na místě.

Ani s jejich dalším názorem, že pořizování jmenovitého záznamu by mohlo vést k tomu, že by se zastupitelé raději zdrželi hlasování, aby nevstupovali do rizika, se rozhodně nemůžeme ztotožnit. Každý zastupitel je před zákonem osobně zodpovědný za svá jednání a rozhodnutí, vykonává svůj mandát osobně a v souladu se svým slibem a není přitom vázán žádnými příkazy. Na tuto skutečnost bychom neměli zapomínat, neboť každý zastupitel by si měl uvědomovat a nést případnou trestně právní odpovědnost za svá rozhodnutí v kolektivním orgánu.

Ján Rogos, předseda místní organizace ANO Hořovice

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Novák (ANO): Bezpečí našich dětí ve vztahu ke kriminalitě stále v ohrožení

19:38 Novák (ANO): Bezpečí našich dětí ve vztahu ke kriminalitě stále v ohrožení

Ohrožení mládeže kriminálními rizikovými jevy a kriminalitou se stále zhoršuje, nad tímto závažným t…