Rozvoral (SPD): Vladimír Špidla prý bude německá spojka

11.11.2015 9:00 | Zprávy
autor: PV

Tento bývalý sociálnědemokratický premiér a eurokomisař by se dle informací Lidových novin měl stát spojkou mezi Prahou a Berlínem. Má stanout v čele pracovní skupiny mírnící napětí v česko-německých vztazích ohledně uprchlíků.

Rozvoral (SPD): Vladimír Špidla prý bude německá spojka
Foto: RadekRozvoral.cz
Popisek: Radek Rozvoral

Německá diplomacie prý věří, že Špidla zvládne krotit protiimigrační rétoriku některých členů české vlády. Především se prý jedná o ministra vnitra Milana Chovance a ministra financí Andreje Babiše. Špidla je v současné době šéfem poradců premiéra Sobotky a Němci ho patrně vnímají jako bránu do Strakovy akademie.
Pan Špidla byl tedy Němci pověřen velmi důležitým úkolem a já jsem si jist, že se toho úkolu zhostí zcela určitě na jedničku, jelikož už jako eurokomisař pro zaměstnanost, sociální věci a rovné příležitosti, kterého dělal od listopadu 2004 do února 2010, prosadil společně s komisařem Franco Frattinim takzvaný „Akční plán pro legální migraci“, který byl prvním krokem k vytvoření společného evropského postoje k tématu. Stalo se tak 21.12.2005 a v té době k tomu pan Špidla řekl, že je ekonomická migrace realitou, ale jde o to zda ve své nelegální podobě zůstane problémem, anebo se díky lepší koordinaci stane pro Evropskou unii příležitostí.

To tedy znamená, že je pan Špidla evropským průkopníkem multikulturalismu a má lví podíl na všem tom multikulturním šílenství, které v současné době v Evropě probíhá. My se stále otíráme o paní Angelu, zatímco v českých luzích a hájích máme člověka, který to všechno odstartoval. No a takového spojence Němci velice potřebují. To proto, aby k nám dostali a přerozdělili co možná nejvíce současných imigrantů a vědí moc dobře, že se zcela jistě na průkopníka multi-kulti mohou stoprocentně spolehnout. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Zamázli jste návrh Jakoba. To je nejvyšší míra alibismu

21:02 Jurečka (KDU-ČSL): Zamázli jste návrh Jakoba. To je nejvyšší míra alibismu

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k předběžnému opatření Ústavního soudu.