Halík považuje přímou demokracii za zrůdnou věc, jelikož lidé naprosto nekvalifikovaní rozhodují o věcech, kterým vůbec nerozumí. Toto je přesně nepřiznaný důvod, proč elity odpírají lidem právo spolurozhodovat, aby nepřišly o monopol moci a finanční zabezpečení. Tím nám vlastně říkají, že demokracie není to, co je většinové, ale to co je podle elit správné.
Z tohoto všeho je patrné, že už se nemusíme divit, proč se Evropská unie nachází v takové krizi, jelikož ona sama je nedemokratickým spolkem takovýchto nikým nevolených elit, kteří si stále myslí, že mají patent na rozum. Pokud by v evropských státech existoval systém přímé demokracie s odvolatelností, hmotnou, trestní a osobní odpovědností politiků, po které volám, nikdy by nedošlo ani k takovému imigračnímu šílenství, kterým si teď procházíme.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.


