Rozvoral (Úsvit): Ubohé pokrytectví Petra Gazdíka

02.03.2015 12:49

To co včera předváděl místopředseda Poslanecké sněmovny PČR za STAN a TOP 09 Petr Gazdík v pořadu Partie na televizi Prima bylo opravdu politické pokrytectví se vším všudy.

Rozvoral (Úsvit): Ubohé pokrytectví Petra Gazdíka
Foto: RadekRozvoral.cz
Popisek: Radek Rozvoral

Vůbec nepolemizuji o tom, že policejní zásah v Uherském Brodu byl adekvátní situaci, ba naopak. Zatím z toho co víme je jasné, že byl zákrok neakceschopný a policie neudělala na místě nic pro to, aby alespoň vysvobodila člověka, který byl schovaný na toaletách, když podle policejních instrukcí, kterými se stále policie ohrazuje, mají přednost takzvaně živí před mrtvými.

Tato tragédie nám jasně ukázala, že pokud dojde do tuhého a nějaký člověk začne jakékoli občany České republiky ohrožovat střelnou zbraní, jsou policisté sloužící na obvodních odděleních neschopni proti takovému člověku aktivně zasáhnout a to i přes to, že jsou za peníze daňových poplatníků vyzbrojeni, jak pistolemi, tak také samopaly a chráněni neprůstřelnými vestami. Nemluvím tímto o zásahových jednotkách, jelikož ti zasáhnout dokáží, ale je to až ve druhém sledu a o několik hodin déle, což je v některých případech pozdě.

Vůbec už nemluvím o tom, že naše sdělovací prostředky, jako byla v tomto případě Česká televize, udělala všechno pro to, aby napomáhala šílenému střelci v tom, aby pokud by byla v restauraci zapnutá televize, viděl by vše co se děje okolo restaurace. Toto počínání bych v omezené míře pochopil ze strany bulvárních Novy a Primy, jelikož ty nic jiného nedělají, ale ČT toto dělat nesmí. Pokud se tak dělo, měla policie udělat takové kroky, které by vedly k odsunutí sdělovacích prostředků do bezpečné vzdálenosti.

Celá tato tragédie je, jako když nalijete olej do ohně pro takzvanou politickou opozici, která nedělá nic jiného, než že jen kritizuje a kritizuje a už vůbec nemyslí na to, že to byly právě pravicové vlády, které sebraly policistům jak peníze na výplaty, tak také snížily počty policistů jako takových a to přesně o deset tisíc. Je na místě říci, že ti kteří těmito aktivitami vlastně snížili akceschopnost policie, nemají vůbec žádné právo teď jakékoliv počínání policie kritizovat a přihřívat si tímto opoziční politickou polívčičku, jelikož jsou to právě oni, kteří se spolupodíleli na tom, že je policie neakceschopná v takovém případě, který se stal minulý týden v Uherském Brodu.

Tento tragický případ nám ukázal, že by se zřejmě sami lidé měli zamyslet nad tím, zda by nebylo dobré si ke své ochraně života, zdraví a majetku pořídit zbrojní průkaz a opatřit si zbraň. Jsem přesvědčen o tom, že pokud by v té restauraci měl někdo z hostů u sebe zbraň, nemusela ta tragédie dopadnout, tak jak dopadla. Omezujme prosím držení zbraní duševně nemocným osobám a poctivě dodržujme vše, co je potřeba udělat pro to, aby lidé zbrojní průkaz mohli dostat, jelikož zákon o držení zbraní a střelivu je dle nejen mého názoru už tak dosti přísný, je jen potřeba ho striktně a důsledně dodržovat. 

Radek Rozvoral

  • SPD
  • Člen předsednictva hnutí SPD. Předseda RK SPD STČK.
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radek Rozvoral - profil

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Brexit update

21:31 Niedermayer (TOP 09): Brexit update

Komentář na facebookovém profilu k vývoji stran brexitu