SLK, TOP 09, KDU-ČSL: Staráme se o lepší Liberec

07.06.2022 6:37 | Tisková zpráva
autor: PV

Starostové pro Liberecký kraj (SLK) odstartovali v kulturním centru IGI Vratislavice kampaň pro podzimní komunální volby, ve kterých budou v Liberci obhajovat nejen post primátora, ale také rekordní výsledek 32,10 % hlasů a přesvědčivé vítězství z předchozích voleb v roce 2018.

SLK, TOP 09, KDU-ČSL: Staráme se o lepší Liberec
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební urna

Lídrem kandidátky Starostové pro Liberecký kraj společně s TOP 09 a KDU-ČSL je primátor Jaroslav Zámečník. „Každým dnem se staráme, aby byl Liberec moderním, udržovaným a bezpečným městem,“ říká Zámečník a dodává, „i když se nám v uplynulých čtyřech letech podařilo úspěšně dokončit celou řadu projektů jako např. územní plán, modernizaci škol, opravy silnic nebo zvýšení bezpečnosti, potřebujeme ještě další čas na to, abychom Liberec posunuli o rozhodující krok dál.“

Hlavními prioritami Starostů pro další volební období v Liberci je další zvýšení bezpečnosti, výstavba nové lanovky na Ještěd, spolupráce s krajem na modernizaci nemocnice včetně vybudování nového Centra urgentní medicíny nebo komplexní rekonstrukce městského bazénu.

Maximální úsilí chtějí Starostové věnovat také revitalizaci sídlišť (Vesec, Ruprechtice nebo Gagarinova) a okolí vodních ploch ve městě (náplavka u krajského úřadu, přehrada, Vesec nebo Lesní koupaliště) nebo výstavbě nových bytů (Papírové náměstí, Textilana, Kunratická, Perštýn nebo Stará tiskárna). K prioritám společné kandidátky SLK, KDU-ČSL a TOP 09 patří také další rozvoj úspěšného projektu participativního rozpočtu, přeměna budovy Skloexportu na víceúčelové zařízení se zdravotními a sociálními službami nebo další vylepšení digitální služby Portál občana.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Šebestyán, MBA byl položen dotaz

Dotace

Je pravda, že jste už stát Agrofertu proplatil zhruba 200 milionů korun, které ale Evropská unie zatím odmítá Česku proplatit? A co bude, když je fakt neproplatí? To je pak budete po Agrofertu vymáhat zpět nebo to zaplatíme my?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zahradil: Profesionální politruk v čele se hlasitě chvástá

8:19 Zahradil: Profesionální politruk v čele se hlasitě chvástá

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zastavení podpory neziskové organizace Evropské hod…