STAN: Nedůvěryhodná vláda naši důvěru dostat nemůže

11.07.2018 10:02

Předsednictvo hnutí Starostové a nezávislí konstatuje, že vláda s podporou komunistů nemá a nemůže mít podporu hnutí, které odmítá podíl extremistických politických uskupení na vládě.

STAN: Nedůvěryhodná vláda naši důvěru dostat nemůže
Foto: STAN
Popisek: STAN

Vláda je nedůvěryhodná programově i personálně.

Z hlediska programových priorit se tato vláda soustřeďuje na centralistické pojetí vládnutí a jde tak proti politickému programu STAN - tedy rozhodovat co nejblíže voličům a přesunout některé pravomoci místním a regionálním samosprávám.
Slibuje nesplnitelné (stovky kilometrů dálnic v místech, kde nejsou ani vykoupené pozemky) či už splněné (řidičáky na libovolném úřadu).

Z hlediska personálního hnutí STAN vadí trestně stíhaný premiér. Na důvěryhodnosti vládě nepřidává ani to, že ještě před tím, něž Babišův kabinet vůbec předstoupil před Poslaneckou sněmovnu se žádostí o vyslovení důvěry, měl problém se dvěma ministry: musel se rozloučit s ministryní-plagiátorkou a neshodne se na obsazení ministra zahraničí.

Absurdnost této vlády podtrhuje, že v jejím čele stojí trestně stíhaný premiér vedený na seznamu agentů StB, který veřejně prohlašuje, že chce více obchodovat s Ruskem a zrušit ekonomické sankce vůči němu.

Hnutí STAN nenašlo jediný důvod, pro který by Babišův kabinet, ve skutečnosti ale kabinet Miloše Zemana, mohlo podpořit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Skončete to, vyřešte to, nebo to celé rozpusťte

17:07 Fiala (ODS): Skončete to, vyřešte to, nebo to celé rozpusťte

Komentář na facebookovém profilu k jednání prezidenta Zemana a premiéra Babiše