Šarapatka (BPP): Není Šarapatka jako Šarapatka

29. 1. 2016 10:46

27. 1. 2016 jsem zde zveřejnil blog „Hysterie v Poslanecké sněmovně“, ve kterém jsem vyjádřil názor na téma hysterických reakcí okolo Zemanova vyjádření na besedě v Tišnově.

Šarapatka (BPP): Není Šarapatka jako Šarapatka
Foto: Úsvit přímé demokracie
Popisek: Ing. Mgr. Milan Šarapatka PhD.
reklama

Považuji toto prezidentovo vyjádření za jeden z jeho dalších bonmotů, nad kterým se nestojí zato příliš pozastavovat.

Naopak můj jmenovec Zdeněk Šarapatka, bývalý tajemník sociálně-demokratických premiérů, publicista a televizní moderátor, který byl po léta spojen se zemanovou ČSSD pupeční šňůrou, na prezidenta podal za jeho vyjádření trestní oznámení pro podezření, že „prezident republiky veřejně označil jako jednu z možností zbavení se předsedy vlády České republiky použití střelné zbraně“ a dále že „jeho obsah vzbuzuje zcela reálné podezření na spáchání trestného činu“.

Tak mne napadá, copak si asi tito pánové během své dlouhé spolupráce v Lidovém domě udělali? Napadla mě ale také jiná, jistěže poněkud spekulativní myšlenka. Co když se naopak oba pánové domluvili a Zdeněk Šarapatka dělá prezidentovi reklamu? Nic lepšího, než takové nesmyslné trestní oznámení, si totiž prezident Zeman pro své ještě větší zviditelnění ani nemohl přát.

K mému velkému překvapení jsem se však včera v MF DNES na straně 11 v článku komentátora MF Miroslava Koreckého „Kdo porazí Zemana? Jen Zeman“ dozvěděl, že jsem to byl já, kdo na prezidenta Zemana trestní oznámení podal.

Tato ukázka nevědomosti a ignorantství, kdy pracovník MF DNES nepovažoval za nutné si svá tvrzení ověřit, mne doslova šokovala.  Ať již se jednalo o nedbalost, hloupost nebo snad zájem mne poškodit, budu požadovat na deníku MF DNES odpovídající korekci a omluvu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dočekal (Svobodní): Ostře odsuzuji nátlakové metody Pirátských a Zelených zastupitelů

22:48 Dočekal (Svobodní): Ostře odsuzuji nátlakové metody Pirátských a Zelených zastupitelů

Vyjádření Jana Dočekala k výzvě Pirátů a Zelených z Prahy 6 k rezignaci