Šarapatka (BPP): Zemanova sázka na rozvoj vztahů s Čínou

28.03.2016 22:32

Prezident Zeman a jeho zahraničně-politický tým si návštěvou čínského prezidenta připisují velký úspěch.

Šarapatka (BPP): Zemanova sázka na rozvoj vztahů s Čínou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Milan Šarapatka

Návštěva čínského prezidenta je nepochybně největší zahraničně - politickou událostí v České republice za poslední období. Čína je světovou mocností, konkurující zcela nepokrytě Spojeným státům a dalším velmocem, je druhou největší ekonomikou světa a je otázkou krátké doby, kdy nejspíše přeskočí i Spojené státy. Je proto jen logické, aby se Česká republika snažila o co nejintenzivnější ekonomické vztahy s touto zemí.

Přestože lze mít na politický systém Číny různé názory, hysterická kampaň proti návštěvě čínského prezidenta působí, z úst hlupáků, jak jinak než hloupě. Za prvé si téhož prezidenta považovali za čest s velkou pompou v poslední době přivítat hlavy takových států jako je například Velká Británie nebo Francie. A za druhé je velmi příznačné, že nejvíce kritiků prezidentské návštěvy se ozývá s tábora Zemanova neúspěšného rivala při prezidentské volbě, z opoziční TOP 09. Její touha po zviditelnění, při současné absenci opravdových politických témat a strmém pádu volebních preferencí této strany, je až paranoidní. Jen potvrzuje, jak prezident Zeman touto návštěvou trefil do černého.

Ačkoli se politické systémy Číny a České republiky v mnohém liší a ČR je pevnou součástí EU a NATO, je pro ČR s její jednoznačně exportně orientovanou ekonomikou nesmírně důležité, aby měla se zemí jako je Čína korektní, předsudky nezatížené vztahy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

14:50 Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

Projev prezidenta republiky při 40. sjezdu ČSSD.