Šarapatka (Úsvit): Chci být na svoji Prahu pyšný

09.09.2014 17:40 | Zprávy

Dostávám otázku, co mě vede ke kandidatuře na pražský magistrát. Ptají se mě tak lidé, kteří mě znají jako člověka, který prakticky celý dosavadní život prožil ve světě diplomacie a mezinárodního obchodu.

Šarapatka (Úsvit): Chci být na svoji Prahu pyšný
Foto: Úsvit přímé demokracie
Popisek: Ing. Mgr. Milan Šarapatka PhD.

Je pravdou, že jsem od školy pracoval v zahraničním obchodě a diplomacii, tj. ve světě obchodních jednání, konferencí a diplomatických misí a poznal jsem díky tomu značnou část světa.

A právě proto se nyní ucházím o pozici v pražské komunální politice. Právě proto, že ze všech možných setkání s cizinci dobře vím, jakým je pro nás Praha „obchodním artiklem“. Dávám to do uvozovek, protože život určitě nelze poměřovat jen rovnicí nákladů a výnosů, ale v podstatě je to pravda. Praha je lákavým místem pro turisty i obchodníky, a ekonomové by určitě dokázali vyčíslit, kolik naše výstavní metropole přináší do státního rozpočtu.

Jenže také vidím, jak bezohledně s tímto klenotem, který nám odkázali naši předkové, zacházíme. Vidím, jak se z radnice na Mariánském náměstí i z jednotlivých obvodů stávají „korýtka“ pro šikovné kamarády. Vidím, jak kvůli tomu utíkají peníze, které by jinak mohly přispět k tomu, aby naše Praha byla skutečnou perlou, která by lákala k návštěvě, ale i k životu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

13:12 Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…