Scheinherr (Praha sobě): Konečně přechody na Jiřáku

16.10.2021 22:09 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k vyřešení bezpečnosti na frekventované pražské križovatce Vinohradské a náměstí Jiřího z Poděbrad

Scheinherr (Praha sobě): Konečně přechody na Jiřáku
Foto: Hana Brožková
Popisek: Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy

Křižovatka Vinohradská a náměstí Jiřího z Poděbrad: skákání přes zídku a křiklavá červenobílá zábradlí. Přebíhání přes silnici a koleje z tramvajové zastávky. Motání se v podchodu, když se potřebujeme dostat na Žižkov, trhy na Jiřáku, nebo tramvajovou zastávku cestou z parku. S tím bude za měsíc konec. Před pár dny jsem tomu symbolicky pomohl i já cestou do práce.

Konečně zde přejdeme silnici jako v moderním městě a v Praze bude zase o jednu komplikaci pro chodce méně. Tentokrát v samotném srdci Vinohrad. Díky moc kolegům z městských částí, Janu Korseskovi z Prahy 2 a Ondřeji Rutovi, místostarostovi Prahy 3, za spolupráci.

S Prahou sobě neustále hledáme špunty, u kterých si chodci akorát klepou na čelo, když někam někam jdou. Kam dáme přechody, tam lidí chodí. Už se to několikrát potvrdilo. Proto přejdeme Legerovu mezi Vinohradskou a Muzejní oázou, „Chodníček smrti“ už je normální chodník, na Karlově náměstí už nemusíme do podchodu stejně jako na Florenci u autobusového nádraží. V ulici na Slupi se vedle sebe vejdou dva kočárky i člověk, co jde naproti.

Tyhle malé velké drobnosti dělají v našich ulicích hrozně moc. Budu rád za vaše další tipy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Rodičům malých dětí nesmíme bránit v práci

22:24 Pekarová Adamová (TOP 09): Rodičům malých dětí nesmíme bránit v práci

Komentář na facebookovém profilu k rozšíření možnosti čerpání rodičovského příspěvku