Scheinherr (Praha sobě): Trolejbusy se vrací do Prahy

05.12.2022 13:21 | Ze sítí

Informace na facebookovém profilu k elektrifikaci pražské hromadné dopravy

Scheinherr (Praha sobě): Trolejbusy se vrací do Prahy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Náměstek primátora Adam Scheinherr

Během čtyř let na radnici jsme v hlavním městě nastartovali tramvajový boom a konec letošního roku je průlomový i pro rozvoj trolejbusů. Jednu trolejbusovou trať jsme s Dopravním podnikem hlavního města Prahy právě zprovoznili a další jsme začali stavět. Moderní a ekologická trolejbusová doprava se tak po padesáti letech opět vrací do Prahy.

Anketa

Skončí válka na Ukrajině v roce 2023?

57%
43%
hlasovalo: 17277 lidí

Kompletně hotová je trolejbusová trať z Palmovky do Miškovic a o víkendu jsme na ní slavnostně zahájili provoz linky 58. Prozatím bude fungovat ve víkendovém režimu. V příštím roce zde postupně nasadíme do provozu 15 nových kloubových trolejbusů značky SOR. Aktuálně začínají stavební práce i na elektrifikaci linky 119. Tu budou obsluhovat velkokapacitní tříčlánkové trolejbusy s minimální kapacitou 179 lidí, aby se cestující na letiště už nemuseli mačkat v přeplněných autobusech.

Jen na levém břehu Vltavy jsou teď v projektové přípravě čtyři trati, konkrétně na trasách autobusů číslo 131, 137, 176 a 191. Dále se připravuje elektrifikace autobusové linky 201 z Holešovic na Černý most, v Praze 13 jsou to další čtyři trati a v plánu je i linka 112 do ZOO. A navázali jsme spolupráci i se Středočeským krajem, v budoucnu by mohly vést troleje na trase autobusu 375 z Českomoravské do Brandýsa nad Labem.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

nelegální export

Jak je možné, že jsou nelegálně vyvážené léky? Se pak nejde divit, že u nás nejsou. Evidentně tato praxe trvá už dlouho, to na to nikdo dosud nepřišel nebo spíš nechtěl přijít? A co navrhujete jako řešení? Protože na druhou stranu je tu svoboda podnikání a lze někomu nařizovat s kým má nebo nemá obc...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Mediální oblíbenec to nakonec vyhrál

12:00 Vích (SPD): Mediální oblíbenec to nakonec vyhrál

Vzhledem k tomu, že v České republice ještě nebyla zavedena ani korespondenční volba ani volba elekt…