Schwarzenberg: Rovná páteř vyžaduje odvahu a výdrž

11.05.2020 9:41 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k vztahu Ruska a Číny k České republice

Schwarzenberg: Rovná páteř vyžaduje odvahu a výdrž
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Karel Schwarzenberg.

Poslední léta jsme se poníženě klaněli a vítali vše, co přicházelo z Moskvy či Pekingu. Tamní vládci si tudíž zvykli nazírat na Českou republiku jako na své služebníky. Když se teď někteří naši politici opováží a nechovají se jako jejich lokajové, považují ruští a čínští mocipáni za nutné nám připomenout, co jsou zač.

Existuje krásné německé přísloví. Kdo se zazelená, toho sežerou kozy. Rovná páteř vyžaduje odvahu a výdrž. Proto děkuji panu Kuberovi a jeho mladším kolegům za jejich postoj.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

A to, že sedíte ve vládě s řadou bývalých komunistů vám nevadí?

A nemyslíte, že ta provokace s rudým právem byla zbytečná? Máte to zapotřebí? Nemyslíte, že by bylo lepší se s prezidentem snažit spíš usmířit a najít cestu, jak spolu v zájmu ČR spolupracovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Chochelová (STAN): Hazardování s tolik prospěšnou neziskovou scénou je ruská ruleta

23:08 Chochelová (STAN): Hazardování s tolik prospěšnou neziskovou scénou je ruská ruleta

Projev na 10. schůzi Poslanecké sněmovny dne 10. března 2026 k významu neziskových organizací