Seďa (ČSSD): Co hrozí pacientům Uherskohradišťské nemocnice

02.10.2020 7:33 | Zprávy
autor: PV

Zlínský kraj má v současné době zajištěnou dostupnost a kvalitu zdravotní péče pro všechny čtyři bývalé okresy. Proč je nutno tohle měnot v neprospěch pacientů z Valšska? Proč hazardovat s nedokončením megalomanské nemocnice? Proč zadlužit kraj?

Seďa (ČSSD): Co hrozí pacientům Uherskohradišťské nemocnice
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Bývalý poslanec Antonín Seďa (ČSSD)

Článek byl převzat z Profilu Ing. Antonín Seďa - Co hrozí pacientům Uherskohradišťské nemocnice, a.s.

Naše nemocnice je na rozdíl od dalších nemocnic zřizovaných Zlínským krajem v zisku a proto si může dovolit investovat. A to nejen do nemovitostí, přístrojového vybavení, ale i do personálu. Stěžejním tématem letošních krajských voleb je plánovaná výstavba nové nemocnice v Malenovicích. Kdo by nechtěl novou nemocnici, je základním programem pana hejtmana a jeho Lidové strany. Přitom právě on navrhuje fúzi všech nemocnic a centralizaci zdravotní péče. Což je ovšem krajně nevýhodné nejen pro Uherskohradišťskou nemocnici, ale zejména pro její pacienty.

Kvalita a dostupnost zdravotní péče jsou podstatné pro každého pacienta. Pokud nastane fúze nemocnic, pak zisk naší nemocnice a její rezervy zhltnou ostatní nemocnice ke krytí svých ztrát. Již dnes hospodaří se ztrátou a platby po lhůtách způsobují horší vyjednávací pozici s dodavateli léků či zdravotnických přístrojů a materiálu. A také, pokud se nakonec bude nová nemocnice stavět, pak ta spolkne veškeré finanční prostředky z účtu Uherskohradišťské nemocnice. Takže i ona se nakonec dostane do ztráty a budou se zavírat některá oddělení, tak jak tomu je u ostatních nemocnic.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nová sociální demokracie: Objevily nás profesionální trollí farmy

11:05 Nová sociální demokracie: Objevily nás profesionální trollí farmy

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k hodnotám strany.