Seďa (ČSSD): Den vstupu České republiky do Severoatlantické aliance

11.03.2016 17:12 | Zprávy
autor: PV

Dne 12.března oslaví naše země, společně s Polskem a Maďarskem, podepsání dohody o přistoupení k Severoatlantické alianci.

Seďa (ČSSD): Den vstupu České republiky do Severoatlantické aliance
Foto: Daniela Černá
Popisek: Antonín Seďa, poslanec ČSSD

Jako jeden z významných dnů je v našem kalendáři uvedeno datum 12.březen, připomínající podepsání smlouvy o vstupu ČR do NATO (North Atlanty Treaty Organization) v roce 1999. V tom roce jsme se společně s Polskem a Maďarskem stali součástí nejsilnější politicko vojenské organizace, založené 4.dubna 1949.

Tím si naše země zajistila svoji bezpečnost a obranu v rámci společné obrany NATO. Řada našich občanů zajištění bezpečnosti bere jako samozřejmost, přitom si neuvědomuje, že neexistuje pouze článek 5 Washingtonské smlouvy, ale i článek 3, který ukládá povinnosti každému z členských států Aliance.

S rostoucími bezpečnostními hrozbami , nebezpečí plynoucí z metod hybridní války či z migrační krize, je třeba reagovat rozvíjením schopností Armády ČR. Z tohoto důvodu byla přijata nová branná legislativa, proto se postupně navyšuje armádní rozpočet a byla schválena Koncepce výstavby Armády ČR do roku 2025. Ta stanovuje rozsah a způsob výstavby schopností nezbytných ke splnění úkolů a závazků naší armády, a to na základě možného vývoje bezpečnostního prostředí. Je také důležité současné problémy v armádě pojmenovat a přijmout taková řešení, která budou nejen logická, ale i efektivní. A prioritou musí být personální zajištění AČR.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdechovský (KDU-ČSL): Toastový chleba za 100 milionů

8:03 Zdechovský (KDU-ČSL): Toastový chleba za 100 milionů

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k dotacím pro Agrofert.