Seďa (ČSSD): Když se ideologie zaměňuje za politiku

29.04.2021 17:15 | Zprávy
autor: PV

Přál bych si, aby naši politici - zástupci občanů, hájili skutečné národní zájmy České republiky. A osobně jsem přesvědčen, že základním zájmem naší země je zajištění bezpečnosti.

Seďa (ČSSD): Když se ideologie zaměňuje za politiku
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Antonín Seďa

Článek byl převzat z Profilu Ing. Antonín Seďa - Když se ideologie zaměňuje za politiku

Od minulých prezidentských voleb se naše politika a celá společnost rozdělila. Přesto, že současný prezident je zastáncem našeho členství v NATO a v Evropské unii, česká pravice mu nasadila nálepku zrádce českých národních zájmů a podporovatele Ruské federace a ČLR.

A pan prezident, vědom si svého postavení i současné ideologie pravicových politiků, často a rád tuto nálepku oprašuje. Což ovšem opět vyvolává ostrou reakci pravicové opozice.

Miloš Zeman od samého začátku svého působení na naší politické scéně razil myšlenku ekonomické diplomacie, protože si uvědomuje vysoký podíl průmyslové výroby na našem HDP. Zároveň hovoří o hospodářské politice všech azimutů, což se ovšem v dnešní zidealizované politice vůbec nenosí. Prostě proto, že se politika smrskla na emoce, které lze velmi dobře a cíleně usměrňovat kvalitní PR strategií. A to i za pomocí ideologie, která by v demokratické společnosti neměla mít své místo a zejména by neměla politiku nahrazovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.