Seďa (ČSSD): Pan senátor Valenta se nejen mýlí, ale především ohrožuje demokracii v zemi

23.09.2017 8:39

Zřejmě jsem uhodil hřebíček na hlavičku. Ale já se útokům pana senátora Valenty bránit umím a budu. Oligarchizace politiky a naší společnosti škodí a ohrožuje demokracii v naší zemi.

Seďa (ČSSD): Pan senátor Valenta se nejen mýlí, ale především ohrožuje demokracii v zemi
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Poslanec Antonín Seďa (ČSSD), vedoucí Stálé delegace ČR do Parlamentního shromáždění NATO a člen Výboru pro obranu z poslanecké Sněmovny

Je vidět, že ležím panu senátorovi Valentovi v žaludku. Ani se nedivím, protože jsem nikdy neskákal a skákat nebudu, jak on píská. To, že jsem v zastupitelstvu města od roku 1994 není opravdu zásluha tohoto miliardáře, který za peníze z hazardu „uplácí“ voliče. Ne milodary, ale systematická pomoc města a státu pomůže lidem. Jako podnikatel nemůžete pochopit utrpení těch, kteří ztratili zaměstnání, kteří si nemohou dovolit zdravotnickou péči v zahraničí. Proč jste dlouho il v daňovém ráji, proč vaše firmy existují v daňových rájích, proč se soudíte o miliardy se státem, který máte, jako senátor zastupovat.

Já na rozdíl od vás jsem pracoval nejen pro občany města, ale i pro občany tohoto   regionu a státu. Je zřejmé, že se v pohledu na život i na službu veřejnosti neshodneme. Já se za svoji práci stydět nemusím, opravdu jsem nezbohatl ani na hazardu, ani na neštěstí jiných. Ale pro připomenutí. Jako poslanec jsem předložil návrh zákona, kterým bývalé kasárna i výcvikový prostor Rochus přešel na město Uherské Hradiště. Byl jsem to já, který napomohl přestavbě bývalých kasáren na vzdělávací zónu a bydlení, včetně financování. Byl jsem to já, kdo zabezpečil finance na řadu investičních akcí ve městě i v regionu. A to bez ohledu na to, že se dnes tímto pyšní někdo jiný. Mohu vás ujistit, že jsem se za svoji práci nikdy nestyděl.

Velmi dobře si vzpomínám na vyhrožování mé osobě i rodině kvůli korunovému pronájmu Městského fotbalového stadionu. Možná, že by bylo vhodné, aby se konečně orgány činné v trestním řízení začali zaobírat řadou investičních akcí ve městě. To se týká i rozdělení projektu Rochus Parku na tři samostatné projekty. Vy jako podnikatel, který z jedné koruny vždy dostane dvě přece víte, jak to bylo. Proto hájíte projekt, který měl podpořit vaše podnikání. Tak jako vaše dlouholeté legislativní úsilí ve prospěch hazardu, tak další aktivity ukazují, že vždy hrajete ve svůj prospěch. Sociální demokraté neustoupí vašemu nátlaku a vaší politice cukru a biče. Já mám na rozdíl od vás svědomí čisté. A opravdu s vámi soutěžit nehodlám. Tak daleko bych opravdu klesnout nechtěl. A to jak morálně, tak lidsky.

Převzato z profilu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

14:50 Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

Projev prezidenta republiky při 40. sjezdu ČSSD.