Seďa (ČSSD): Sociální demokracie podporuje kvalitní život na venkově

04.09.2017 16:00 | Zprávy
autor: PV

Venkov je důležitou součástí České republiky. A že na tom naše země není dobře, ukazují nejrůznější statistiky a srovnání.

Seďa (ČSSD): Sociální demokracie podporuje kvalitní život na venkově
Foto: Daniela Černá
Popisek: Antonín Seďa, poslanec ČSSD

Česká republika má téměř 90% obcí,ve kterých je méně než 2000 obyvatel. Také průměrný počet obyvatel obce v naší zemi je nejnižší ze všech zemí OECD a činí 1640 osob. Studie Institutu pro demokracii a ekonomikou analýzu zároveň ukázala na řadu dalších problémů.

Sociální demokraté si uvědomují často nižší úroveň životní úrovně na venkově, způsobené nižší dostupností nejen veřejných služeb, ale i nedostatkem pracovních příležitostí či služeb obecně. Taktéž podporujeme zachování mateřských a základních škol na venkově.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Změna Evropy

Zajímalo by mě, jak přesně to myslíte, že se společná Evropa musí měnit? Tvrdíte, že je třeba posílit konkurenceschopnost, bezpečnost, energetickou odolnost. Nemyslíte ale, že právě v tom ale EU dost selhává a je čím dál slabší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Roun (KSČM): Evropa potřebuje jasnou mírovou orientaci

7:07 Roun (KSČM): Evropa potřebuje jasnou mírovou orientaci

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k jednání se slovenským politickým analytikem a histo…